Güç ve İkna Sanatı

Güç ve İkna Sanatı

Yorum Ekle

%10

22,50 TL 25,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Araştırma-İnceleme
Yayınevi İhtimal Dergisi Yayınevi
Yazar Rıza Güler
Barkod 9786058298422
- +
Baskısı yok

Güç ve İkna Sanatı

Bu çalışmada; Yunus Emre tarafından seslendirilen “Beri gel barışalım; yad (el) isen bilişelim” dizeleriyle dimağlarımıza kazınan güvenilir ilişkilerin altın öğüdünün bugünün dünyasında uygulanması konusu tartışılmakta, ayrıca milli duruş ve ahenk içinde sağlıklı bilgi üretimi ve etkili iletişim sistemini işler kılmak için atılması zorunlu adımlar gösterilmektedir. Dr. Rıza Güler’i milli güvenlik siyasetimiz açısından hayli kritik bir konuyu sabır ve yoğun emek ürünü çalışmasıyla hepimizin incelemesine sunduğu için yürekten kutluyorum.

Prof.Dr. Hikmet Özdemir

Her gün giderek gelişen bir iletişim ve etkileşim çağındayız. Mekanik bir iletişimin duygusal bağlantısı yoksa bunun etkisi yeterli olmaz. Belirlenen sonuca sağlıklı biçimde ulaşabilmesi için iletişim ve etkileşim bilimine uygun çalışmak gerekir. Dr. Rıza GÜLER’in “Güç ve İkna Sanatı” olarak tanımladığı Stratejik İletişim Kitabı hem bireyler hem de büyük gruplar arasında yaşanan iletişim ve etkileşimlerin bilimsel boyutuna çok başarılı bir biçimde açıklık getirmektedir. Başarmak için toplumun gönlünü kazanmak stratejik iletişimde başarının kalıcılığı için önemlidir. Yıllardır terörle iç içe yaşayan ülkemizde bu kitabın her satırının altı çizilerek okunması ve içselleştirilmesi gerekir. Çünkü bu kitap yaşanmış deneyimleri bilimsel bilgiyle bütünleştiren bir anlayışla kaleme alınmıştır.

Prof.Dr. Abdülkadir Çevik

Sayın Dr. Rıza Güler’in bu çalışması, her şeyden önce bilimsel olarak doğru ve etkili bir iletişim modelinin oluşturulması, yönetilmesi ve uygulanması konusunda yol gösterici bir kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendisinin sahip olduğu saha tecrübesi ile birleşen ve onlarca yıllık deneyim ve ciddi kuramsal alt yapı ile tahkim edilmiş bu çalışma, Türkiye’de terör sorunun çözümüne yönelik, konunun iletişim boyutunda yeni araştırmalara ve tartışmalara kaynak teşkil edecek bir metin haline gelmiştir.

İletişim Uzmanı Ali Saydam

Dr. Rıza Güler’in bu çalışması uluslararası güvenlik ve terörizm literatürüne eşsiz ve özgün bir katkıdır. Yazar bizzat sahada yaşadığı tecrübelerini bilimsel bilgi ile harmanlamış, incelemelerini millî değerler süzgecinden geçirerek stratejik iletişim uygulamalarının sahada kullanımına ilişkin önerilerini bizlere sunmuştur. Kitabı okurken bilim felsefesinden sosyolojiye, antropolojiden sosyal psikoloji ve politik psikolojiye, askeri bilimlerden uluslararası ilişkilere kadar pek çok alanda yolculuk yapacaksınız. Uluslararası güvenlik ve terörizm çalışanlarının mutlaka okuması ve yararlanması gereken, stratejik iletişim alanında yazılmış en kapsamlı ilk kitap ile karşı karşıyayız.

Dr. RifatSerav İlhan

 

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Şubat-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 373
Ölçü 13,5x21 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Rıza Güler Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın