Genç Kemalistler Ordusu

Genç Kemalistler Ordusu

Yorum Ekle

%25

30,00 TL 40,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Diğer
Yayınevi İleri Yayınları
Yazar Talat Turhan
Barkod 9789756288085
- +
Baskısı yok

Genç Kemalistler Ordusu

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Genç Kemalistler Ordusu (GKO) adı ile bir örgüt kurulmuştur. GKO her türlü düşüncenin üstünde ve hiçbir siyasi yapılanmayla ilgisi olmayan bağımsız bir örgüttür. Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları sınıf ve rütbe farkı aranmaksızın GKO'nun tabii üyesi kabul edilmektedir.

GKO, bütün bu görevleri aynen yerine getirebilmek için zaman zaman Silahlı Kuvvetler mensupları arasında uyarıcı ve birleştirici yayınlarla faaliyet gösterir.

Bütün yayınlarını kendi özel kuryeleri vasıtası ile GKO imzası altında yapar. GKO, yüklendiği misyonun emniyeti açısından gerektiği sürece örgüt ve karargâhının açıklanmamasını gerekli sayar. GKO, kendi amacı doğrultusunda, yurdun kaotik ortamına son vermeyi, sosyal adaleti gerçekleştirmeyi, vatandaş arasında birlik ve bütünlüğü sağlamayı amaçlar.

Bu doğrultuda Kemalist etkinlikleri doğrudan ve dolaylı yollardan desteklemeyi kendine görev sayar. GKO, Türk Silahlı Kuvvetleri' nin şerefli ve vatanperver mensuplarının kişisel kaygı ve korku nedeniyle örgüt çalışmalarını aksatacak açıklamada bulunmayacaklarını belirtir.

GKO, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının her birinin, ulusun çıkarları gibi büyük ideallerin kişisel çıkarların çok üstünde bir değer taşıdığını bildiklerini ve inandıklarını hiç bir şüpheye yer vermeksizin açıklar.

-Genç Kemalistler Ordusu Beyannamesi'nden

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 354
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Talat Turhan Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın