Fotoğrafta Kompozisyon

Fotoğrafta Kompozisyon

Yorum Ekle

%10

15,00 TL 16,67 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sanat > Fotoğraf, Sinema, Tiyatro
Yayınevi Homer Kitabevi
Yazar Tom Grıll
Barkod 9789758293506
- +
Baskısı yok

Fotoğrafta Kompozisyon

Fotoğrafta etkin bir kompozisyon uygulaması, başarılı bir fotoğrafın temel anahtarlarından biri olup, her ciddi fotoğrafçının öğrenip ustalaşması gereken bir beceridir. "Fotoğrafta Kompozisyon" kitabında, Grill Ve Scanlon görüntülerin fotoğrafik tasarımına modern ve kolay anlaşılır bir yöntemle yaklaşmaktadırlar.

Kitapta önce kompozisyonun amacı ortaya konmakta, daha sonra da adım adım tüm görsel sanatlarda karşımıza çıkan belirgin kompozisyon unsurları irdelenmektedir. Üçüncü bölümde fotoğrafa yönelik kompozisyon teknikleri vurgulanmakta, dördüncü bölümde de rengin fotoğraftaki etkisi ele alınmaktadır. Tüm bu teknikler güçlü fotoğrafların üretilmesine temel teşkil etmektedir.

Kompozisyonun tümüne hakim olmayı içeren beşinci bölümdeyse, Grill ve Scanlon bir fotoğrafın izleyici üzerinde, fotoğrafçının arzu ettiği etkiyi yapabilmesi için degişik kompozisyon tekniklerinin nasil kullanılacağını anlatmaktadırlar. Kitabın son bölümüne de, kitapta kullanılan fotografların bir çoğunun çekimi sırasında kullanılan araç ve tekniklerin detaylı olarak anlatıldığı teknik veriler eklenmiştir. Yalın dili ve fotoğraflarıyla "Fotografta Kompozisyon" ağır bir akademik eser olmayip, fotoğrafla ciddi olarak uğraşanları hem bilgilendirici, hem de görsel olarak teşvik edici, uygulamaya dönükk bir kitaptır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 180
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Tom Grıll Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >