Finansman Hukuku

Finansman Hukuku

Yorum Ekle

45,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Hukuk > Ders Kitapları
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Ömer Gören
Barkod 9786055980832
- +
Baskısı yok

Finansman Hukuku

Hukuk Fakültesi öğrencilerinin temel bilgi gereksinimlerini karşılamaya yönelik bir çalışmadır. Dolayısıyla bir finansman kitabı değildir ve özellikle finansman işlevinin hukuki arka planına ağırlık verilmek hedeflenmiştir.

Konunun genişliği ve bir tek hukuki kaynağa dayanıyor olmaması ve bir çok konunun uygulamada yönetmelik ve tebliğlere bırakılmış olması, ekleri arttırmıştır. Böylelikle hem ilgi duyan öğrencilerin ve hem de uygulamacıların topluca bilgi edinebilmelerine yardımcı olunmaya çalışılmıştır. Olağandır ki, kitabın uygulamacılara daha yararlı olabilmesi, başka çalışmaların yapılmasını zorunlu kılmakta, konuların daha ayrıntılı biçimde incelenmesini gerektirmektedir.

Kitap içeriğinde görüleceği gibi, finansman kavramı para bulma işlevine eşit sayılmış, dolayısıyla özellikle Bankacılık Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanununun bu yöndeki hüküm ve uygulamaları esas alınmıştır. Yoksa; Bankacılık hukuku ve sermaye piyasası hukuku kendi önem ve genişlikleri içinde ayrı bir yer alırlar, ve bu kitabın böyle bir yer tutma iddiası yoktur.

Son dönemlerin en aktüel konularından birisi, Bankacılık sektöründeki olup bitenler olduğu tartışmasızdır. Durum bu olunca, genç hukukçuların neler olduğunu anlamak istemelerini de anlayışla karşılamak gerekir. Bu nedenle, finansman işlevi ile doğrudan ilişkisi olmamasına karşın Bankaların fona alınması ve sorumlulukları genel hatları itibariyle işlenmeye çalışılmıştır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Temmuz-2008
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 514
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ömer Gören Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >