Finansal Simya Borsanın Gizlenen Sırları

Finansal Simya Borsanın Gizlenen Sırları

Yorum Ekle

8,25 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Ekonomi > Borsa - Finans
Yayınevi Altın Kitaplar
Yazar Adnan Kurtosmanoğlu
Barkod 9789752103115
- +
Baskısı yok

Finansal Simya Borsanın Gizlenen Sırları

Bir yatırımcının haksızlıklara karşı ne kadar duyarlı ve araştırmacı olabileceğini, son zamanlarda gazete manşetlerine de yansıyan manipülasyon olgusuna karşı nasıl savaş açabileceğini gösteren bir örnek “Finansal Simya“.

Kendi kurdukları tezgahlarla çalışmadan para kazanmayı iş edinenler, borsanın Türkiye’de de kurulmasını fırsat bildiler. Önce batan aracı kurumlarda parasını kaptırdı yatırımcı. Daha sonra makyajlarla süslü bilançolarıyla halka açılıp, yatırımcının parasını toplayan şirketlerde. Yine devlet tarafından yanlış şekilde verilmiş denilip, geri alınan elektrik dağıtım imtiyazlarıyla (Aktaş), bankacılık sisteminde yanlışlıklar bilindiği halde halka açılan ve bir gecede yok olan banka hisseleri ve hisse sıraları işleme kapatılan iştirakleriyle tasarruf sahiplerinin paraları buharlaştırıldı.
Ama manipülasyona kurban olanlar hiçbir zaman ortalığa çıkmadı. Ne kadar yatırımcı bu oyunlarda ne kadar para kaybetti hiç bilinmedi. Manipülatörle spekülatör birbirine karıştırıldı ve manipülatörler kimi zaman basın tarafından kahraman ilan edildi.

Bu yanlışları ortaya çıkartmak ve ayak oyunlarının nasıl çevrildiğini yatırımcıya anlatmak için yola çıkan “Finansal Simya“ engellenemeyen oyunların en azından yatırımcı tarafından bilinmesini amaçlamış. Yatırımcılara faydalı olmak adına, yine bir yatırımcı tarafından özveri ile hazırlanmış bu kitabın amacına ulaşması dileği ile...
Ali Bahçuvan (Boryad Başkanı)-

Yatırımcının kutsal tasarruflarını kan emici vampirler gibi emip, daha sonra da ortalıkta borsacı diye dolaşan asalaklara karşı ne yazık ki gerekli tedbirler alınamıyor. Borsanın ve borsacılığın adını kötüye çıkaran ve ileride borsanın hırsızlık, dolandırıcılık gibi yüz kızartıcı bir suç görünmesine neden olacak bu tür manipülasyonlara karşı herkesin bir dolandırıcılık yapanlara karşı açılan bu savaşta aydınlatıcı ve yol gösterici bir rol oynayacaktır.
Veli Serdar Vilyoni (Boryad Başkan Yrd.)-

“Finansal Simya“ borsanın alfabesi. Bu piyasanın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak isteyenler için el kitabı niteliğinde. Diğer taraftan manipülatörler için rahatsızlık verici bir kitap!
Meliha Okur (CNN Türk)-

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 315
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Adnan Kurtosmanoğlu Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >