Felsefeye Giriş

Felsefeye Giriş

Yorum Ekle

%5

47,50 TL 50,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Felsefe > Genel Felsefe
Yayınevi Akçağ Yayınları - Ders Kitapları
Yazar Süleyman Hayri Bolay
Barkod 9789753386104
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Felsefeye Giriş

Değişik zamanlarda ve değişik sınıflarda okutulan Felsefeye Giriş derslerinin notlarından meydana gelen bu kitap, felsefenin meşgul olduğu sahalann ve problem alanlarının ancak bir kısmını kapsamaktadır. Aslında bu sahalara dil ve anlam felsefesi, tarih felsefesi, hukuk felsefesi, iktisat felsefesi, spor felsefesi, çevre felsefesi gibi konuların da girmesini isteyenler oldu. Fakat bu kitabın büyük bir ihtiyacı karşılayacağını dolayısıyla acilen çıkarılmasını, diğer konuların sonraki baskılarda yer almasını isteyen bir kısım dostların ve arkadaşların ısrarları karşısında bu şekilde kitaplaştırılması uygun görüldü. Ayrıca “iletişim felsefesi” bölümü de ilave edildi. Bunun yanında diğer felsefeye giriş kitaplarında yer almayan felsefede kullanılan metotlarla ilgili bir konu yazıldı. Bununla bağlantılı olarak bir felsefe sorunu nasıl tartışılır, bir konu nasıl ele alınıp incelenebilir, gibi meselelere de uygulamada kolaylık sağlayacak şekilde ver verildi. Bunlara ilaveten her bölüm için Felsefe metinleri konuldu. Ayrıca filozoflardan bazı fıkralar ve espriler de bölüm sonlarına ilave edildi. Temin edilebilen filozof resimleri ile Estetik bölümüne de bir kısım ressamların tabloları konuldu. Böylelikle hem kitaptaki felsefi ifadelerin ağırlığı hafifletilmeye çalışıldı, hem de Türkiye’de ilk defa çok farklı bir Felsefeye Giriş kitabı yazılmış oldu.

Bunların yanında felsefenin başlangıç yeri yahut kaynağı veya menşei meselesine de, kısa da olsa yer verildi. Yine diğer felsefeye giriş kitaplarında bulunmayan oldukça zengin felsefe metinleri konuldu.

Bilgi, İlim, Varlık, İletişim, Ahlak, Siyaset, Estetik, Din Felsefesi, Eğitim Felsefesi, Hukuk, Spor, Terör, İş / Çalışma, Musiki Felsefesine ilaveten Hikmet Felsefesi ve onunla ilgili okuma parçaları da ilave edilmiştir

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Şubat-2019
Baskı Sayısı 6. Baskı
Sayfa Sayısı 452
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Süleyman Hayri Bolay Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >