Farmakoloji Ders Notları

Farmakoloji Ders Notları

Yorum Ekle

90,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sağlık > Başvuru Kitapları
Yayınevi Akademisyen Kitabevi
Yazar Hakan Parlakpınar
Barkod 9786056879302
- +
Baskısı yok

Farmakoloji Ders Notları

Bir sınavın zorluğu ya da kolaylığı bilindiği üzere sadece sınav sorularına bağlı değil aynı zamanda sınava çalışana da bağlıdır. Sınava çalışırken de hangi kitaptan çalışılacağı ve kaç kez tekrar edilmesi gerektiği gibi sorunlar başlamaktadır. İdeal bir kitap sık tekrar edilebilecek bir boyutta olmalı ve görsel hafızayı da destekleyecek tablo ve şekiller içermelidir diye düşünmekteyim.

Perifer üniversitelerde çalışmanın dezavantajları olmakla beraber; ders yükü ağırlığı ve tüm Farmakoloji derslerini tekrar tekrar farklı fakültelerde ve farklı öğrenci topluluklarına anlatma zorunluluğu, zaman içerisinde önemli bir tecrübe oluşturmakta olup; sadece bir alana spesifik ders anlatan birisine göre kitap yazımında önemli bir avantaj sağlamaktadır. Uzun yıllardır İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinde ders anlatan ve özellikle TUS soru mantığını ve soruların çıktığı konuları ve hatta yıllara göre dağılımını yakından takip eden birisi olarak bu kitabı hazırlarken pek çok kaynaktan süzülmüş ve özelleştirilmiş güncel bilgileri, şekil ve tabloları kullanmaya gayret gösterdim.

Hazırlamış olduğum bu kitabın piyasada bulunan pek çok ders notu ya da sınav hazırlık kitaplarından en önemli farkı TUS ve DUS gibi sınavların yanında komite sınavlarına hazırlanırken de büyük kolaylık sağlayacak olmasıdır. Dolayısı ile öğrencilerimizde çoğu zaman şahit olduğumuz TUS kitabı mı yoksa komite için ayrı bir kitaptan mı çalışmalıyım çelişkisini de kaldıracaktır diye düşünmekteyim.

Bununla beraber hazırlanılan sınavlar için mutlaka soru kitapları ile de takviye yapılması gerektiği bir gerçektir. Bu yüzden hazırlığı bitmek üzere olan içerisinde pek çok deneme sınavlarının da yer aldığı soru kitabımızın da müjdesini sizinle paylaşmak isterim.

Son olarak, azim ve kararlılıkla hazırlığınızı yaptıktan sonra atacağınız adımlardan vicdanen de rahat olarak başarılı olacağınızı unutmayınız.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi 2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 374
Ölçü 21x29,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Hakan Parlakpınar Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın