Esmaü-l Hüsna Şehri

Esmaü-l Hüsna Şehri

Yorum Ekle

%25

9,75 TL 13,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Şiir
Yayınevi Akif Yayınları
Yazar Süleyman Dinçerler
Barkod 9786054908431
- +
Baskısı yok

Esmaü-l Hüsna Şehri

Kıymetli Okuyucu Kardeşlerim! Esmaü-l Hüsna’yı okumaya başlamadan önce Onun hakkında kısaca bir bilgi vermesek olmaz, şöyle ki: Esmaü-l Hüsna güzel isimler demektir. Cenab-ı Zü-l Celâl Hazretlerinin 99 güzel isimleridir.

Kur’an-ı Kerîm’in Âraf Suresinin 180 inci ayetinde bu husus şöyle bildirilmektedir. Bismillahi-r Rahmani-r Rahîm Ve Lillahi-l Esmaü-l Hüsna fed’ûhü biha. Ve zerüllezine yulhidûne fî esmaihi…

Meali: En güzel isimler Allah’ındır. Bundan dolayı Allah’a Onlarla dua edin! Buyurulmuştur.

Muhterem Kardeşlerim! Esmaü-l Hüsna vesile edilerek yapılacak duaların kabül olacağı bu ayet-i kerimeden anlaşılmaktadır. Hakka iman etmiş olan Mü’minlerin bu Dünya Âlemine imtihan için geldiklerini hepimiz biliyoruz. Her halde bu imtihanımız öyle çok kolay bir şekilde geçmeyecektir. Mutlak b ir bilge yardımcıya ihtiyacımız olacaktır. İşte bunun için bu yardımcıyı seçerken bizi imtihan edecek olan en yüce bilge olan ve ayni zamanda en büyük mürebbi olan Yüce Rabbimizin isimlerinin maddiyat ve maneviyat bilgilerine, hassalarına ve yardımına müracatla O’ndan istimdat diliyoruz. Rabbimizin 99 olan her mübarek isminin ayrı, ayrı havası ve özel te’siratı vardır. Kitabımızda bu havas ve te’siratları şiir şeklinde siz din kardeşlerimizin istifadelerine sunuyoruz. Bi İznillahi Teâla istifade etmek için önce Hazret-i Peygamberimiz’e Selât-ü Selam getirelim, ondan sonra da bildirilen şekilde havası okuyalım. İnşaallah istifade edelim. Allah muvaffak eylesin!

Mutasavvıf – Şair - Yazar
- Süleyman DİNÇERLER / Bursa

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Nisan-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 116
Ölçü 13,5x21 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Süleyman Dinçerler Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın