Engellenmemiş Kızlar

Engellenmemiş Kızlar

Yorum Ekle

%23

17,83 TL 23,15 TL

75 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sosyoloji > Aile ve Çocuk
Yayınevi Koton Kitap
Yazar Tanith Carey
Çeviren Deniz Yazgan
Barkod 9786058356795
- +
Baskısı yok
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Şubat-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 296
Ölçü 13,5x21

Engellenmemiş Kızlar

“Kızlara oldukları gibi mutlu olmayı öğretmek hiç bu kadar zor olmamıştı.”

- Tanith Carey

“O kadar da değil” demeyin! Çünkü aslında “o kadar”.

Bugün kızlarımızın karşı karşıya olduğu tehlikeleri hayal dahi edemeyebiliriz.

Onları geleceğin güçlü kadınları/bireyleri olarak yetiştirmeye ne kadar hazırız?

Dış görünüşü saplantı haline getirmiş bir dünyada kız çocuk olmak ve kız çocuk yetiştirmek hiç kolay değil. Küçük bebeğiniz çabuk büyüyecek ve bir gün makyaj yapmak, topuklu ayakkabı giymek istediğini söyleyecek; size bir cep telefonu aldıracak ve arkadaş buluşmalarında dudaklarını uzatıp “selfie” çekmeye başlayacak. Sizin kızınızın bunlardan çok uzak olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Ödüllü bir gazeteci olan Tanith Carey, Engellenmemiş Kızlar’da kızlarını ve oğullarını yetiştirirken karşılaştıkları şaşırtıcı sayıda kafa karıştırıcıyla baş etmeye çalışan annelere ve babalara öneriler getiriyor. Kızlarımızın özdeğer sahibi, duygusal ve fiziksel yönden bağışıklığı güçlü, sağlıklı yetişkinler olmaları için faydalı olacağına inandığı yöntemleri paylaşıyor.

Çocuklarımız hepimizin sorumluluğudur. Kızlarımızı cinsiyet rolüne uygun davranma baskısından kurtarabilir; toplum içinde oldukları, hissettikleri gibi var olmanın mutluluğunu tatmalarına yardım edebiliriz.

Tanith Carey

Tanith Carey, günümüzde anne-babaların karşılaştığı zorlukları açığa çıkarmak ve bunlarla başa çıkmak için ulaşılabilir stratejileri belirlemek amacıyla kitaplar yazıyor. Bir önceki kitabı Taming the Tiger Parent: How to Put Your Child’s Well-being first in a Competitive World için Steve Biddulph, “ebeveynliği yeniden yönlendiren bir eleştiri” demişti. Ödül kazanmış bir gazeteci olan Carey; Guardian, Daily Telegraph, The Sunday Times, Daily Mail ve Huffington Post gibi çeşitli gazetelerde yazıyor. Engellenmemiş Kızlar, yedinci kitabı.

YORUMLAR

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın