Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları

Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları

Yorum Ekle

%30

7,00 TL 10,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Diğer
Yayınevi Sorun Yayınları
Yazar Babür Pınar
Derya Ulu
Funda Karaosmanoğlu
Gülümser Seyitcemaloğlu
Turgay Ulu
Barkod 9789754311969
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları

“Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları” isimli kitabımız kolektif çabalarla hazırlanmıştır.

Burjuvazinin resmi ve gayrıresmi tarih anlayışı ile resmi ve gayrıresmi ideolojisine dayalı kadın hareketleri ve örgütleri “Emekçi Kadın Hareketinin Birliği” sorununun yeni nitelikler kazanmasının önündeki engellerden biridir. Sosyalist kökenden geldiğini iddia eden kadın örgütleri dahi kapitalist Batı kaynaklı feminist örgütlerin büyük etkisi altındadır.

Sosyal muhalefet dinamiklerini programıyla uyumlandırıp sevk ve idare edecek Sınıf Partisi’nin kurmaylığından/güvencesinden yoksun bir emekçi kadın hareketi ise teori pratiği ile etkili olamamaktadır.

Siyaset sahnesinde; birleşik, ciddi, güçlü, güvenilir ve donanımlı bir Sınıf Partisi’nin yokluğunda emekçi kadın hareketi de sınıf kardeşleriyle buluşup bütünleşememekte dolayısıyla etkisiz kalmaktadır.

“Emekçi Kadın Hareketinin Birliği” gibi önemli bir konuyu/sorunu Kasım 2011’de 30. İstanbul Kitap Fuarı’nda da gündeme getirmeyi uygun bulmuştuk. Kolektifimiz’in düzenlediği Panel-Söyleşi etkinliğimizde bu konuyu, konuşma sırasıyla; Derya Ulu (Sanat Cephesi Dergimizin Yazarı), Funda Karaosmanoğlu (İiçi Birliği Gazetemiz Çalışanı ve Yazar), Gülümser Seyitcemaloğlu (Proleter Devrimci Duruş Gazetesi Çalışanı ve Yazar) arkadaşlarımızın katılımı ile tartışmaya açtık. Etkinliğimiz ilgi ile izlendi.

Bu kitap etkinliğimizin ardından hazırlandı. Kitaba Turgay Ulu ile Babür Pınar arkadaşlarımızın bu konu ve sorunlar hakkındaki birer yazısının eklenmesini de ayrıca uygun bulduk.

 

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Ekim-2012
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 96
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Babür Pınar Kitapları

Derya Ulu Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın