Efendimiz

Efendimiz

Yorum Ekle

%30

5,60 TL 8,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Diğer
Yayınevi Hüner Yayınevi
Yazar Ahmet Önkal
Barkod 9789944735117
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Efendimiz

Karanlıkları yaran, beşeriyeti aydınlığa çıkaran, hak ile bâtılı ayırt eden, her türlü zulme ve ahlâksızlığa karşı çıkan, insanları doğruya, iyiliğe, güzelliğe yönlendiren, huzur ve güven ortamı sağlayan ve netice itibariyle dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşturan bir nur!... Bu nur, İslam'ın nurudur; bu yol Hz.Muhammed'in yoludur...

Son peygamber sıfatıyla Hz.Muhammed'in getirdiği din, kıyamete kadar geçerliliğini koruyacaktır. O'nun mesajı tüm zaman ve mekânları kapsayıcı bir özelliğe sahiptir; evrenseldir. Gönüllere hayat veren, toplumlara huzur getiren İslam'ın esas ve prensiplerinin titizlikle uygulandığı dönemlerde bütün bir beşeriyet için örnek toplumlar, önder nesiller yetiştiren bu din, güçlü ve zengin bir medeniyet ortaya koymuştur.

Günümüzde de insanlığı kurtuluşa erdirecek yegane yol, Peygamber Efendimizin yoludur. O'nun, Rabbinden hidayet kaynağı olarak getirdiği Kur'an-ı Kerim, tek bir harfi bile değişmeden bize kadar gelmiştir; kıyamete kadar da varlığını ve geçerliliğini koruyacaktır. Hak dinin tebliğcisi örnek peygamber, önder Rasulün hayatı, mücadelesi, güzel ahlâkı, inşa ettiği fert ve toplumun özellikleri ayrıntılarıyla temel İslam kaynaklarında muhafaza edilmiştir ve örnek olarak önümüzde durmaktadır.

Dini duyguların ve uygulamaların zayıfladığı, ahlaki değerlerin aşındığı, toplumsal barış, huzur ve güvenin kaybolduğu, farklı ve çarpık ideolojilerin insanlara hükmetmeye çalıştığı günümüzde bize düşen görev, hidayet önderi Sevgili Peygamberimizi bütün yönleriyle yakından tanımak, O'nu örnek almak, O'nun gösterdiği yola yönelmek ve çevremizdeki insanlara da O'nun evrensel mesajını sunmak olmalıdır.

Elinizde bulunan bu küçük çalışmada sizlere Hz.Peygamber'in hayatından kısa kesitler, O'nun güzel ahlâkından örnekler ve evrensel mesajından temel bazı esaslar sunulacaktır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Konya
Sayfa Sayısı 112
Baskı Sayısı 2. Baskı
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ahmet Önkal Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın