Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar 2

Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar 2

Yorum Ekle

%5

14,25 TL 15,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Deneme
Yayınevi Akçağ Yayınları - Ders Kitapları
Yazar Abdullah Satoğlu
Barkod 9789753388955
- +
Baskısı yok

Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar 2

Bu eser, araştırmacı-yazar Abdullah Satoğlu'nun, edebiyat dünyamızın özellikle son elli yılında, gök kubbemizde "hoş seda" bırakan bir kısım şair ve yazarlarımıza dair, çeşitle vesilelerle kaleme aldığı makaleleri içermektedir.

Edebiyat çevreleriyle, eğitim ve öğretim alanında geniş şöhrete ulaşan bu şahsiyetlerin birçoğu, bugün halen halen devlet kademelerinde ve çeşitli kuruluşların başında görev alan yetenekli bir nesilin yetişmesinde, son derece etkili olmuşlardır.

Satoğlu, 2004'te yayınlanan "Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar" isimli eserin 1. cildinde, çoğunu yakından tanıma ve dost olma imkanını bulduğu kırk önemli şair, edip, fikir ve dava adamının, özgeçmişleriyle birlikte, bilinmeyen bir kısım özellikleri ve eserlerinden örneklere yer vermişti.

Bu defa, diğer değerli otuz edip ve şairimize dair görüş ve düşüncelerini içeren makalelerini de, bu ciltte toplamış bulunmaktadır.

Ümit ediyoruz ki, "Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar", bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ufkumuzu ve gönüllerimizi aydınlatacaktır.
(Arka Kapak)

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 176
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Abdullah Satoğlu Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >