Edebiyat Aşkıyla

Edebiyat Aşkıyla

Yorum Ekle

%25

10,42 TL 13,89 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Deneme
Yayınevi İleri Yayınları
Yazar Öner Yağcı
Barkod 9789944109390
- +
Baskısı yok

Edebiyat Aşkıyla

"Yazar, başta kendi olmak üzere okurlarını, kendilerini ve koşullanın değiştirmeye özendirmelidir yapıtlarıyla... Kötülüklerden sorumluyuz. Kötü bir şeyi değiştirmek zorundayız. Yazar değiştiremez, ama insanlara değiştirme isteği ve özlemi verir. Ve yazarın sorumluluğu bu...
Evet, yazarın sorumlulukları bunlar olmalı günümüzde."

Bu düşünceler, yazarlığımın temel ölçütleri.

Elinizdeki kitaptaki yazılar; 1977'den beri abecesel sırayla Akköy, Bahçe, Berfin Bahar, Beşparmak, Çağdaş Türk Dili, Damar, Dünya Kitap, Eski, Evrensel Kültür, Güzel Yazılar, İleri, Karşı, Mavi Dergi, Sosyal Klasikler, Söylem, Toplumsal Barış, Türk Dili Dergisi, Yazın dergilerinde edebiyat üzerine, bu düşünceler ışığında yaptığım değerlendirmelerden oluşuyor.

Yazılar okunduğunda görülecek ki edebiyatımızın bugünkü durumunun temelleri yıllar öncesinden atılmış. Siyasette ve yaşama biçimimizde olduğu gibi edebiyatımızda da dıştan dayatmalar her şeyi belirlemeye çalışıyor ve 2000'li yıllarda artık ulusal temellerinden kopuk bir edebiyat egemen olmuş durumda.
Yine de, edebiyatçılık, yazarlık onuru, sorumluluğu ve bilinciyle yaptığını tanıklığın kitaplaşması olan Edebiyat Aşkıyla'yı edebiyatımızın aydınlığına küçük bir katkı olması umuduyla sunuyorum.

-Öner Yağcı

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 356
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Öner Yağcı Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın