E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler

E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler

Yorum Ekle

38,00 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Hayrettin Eren
Barkod 9786054378289
- +
Baskısı yok

E-Dönüşüm Sürecinde İdari İşlemler

Elektronik iletişim ve araçları toplumsal yaşamın her alanında kullanılır hale gelmiştir. İdare de bu gelişimden kaçamazdı ve kaçamadı. Günümüzde birçok idari iş elektronik ortamda, elektronik iletişim araçlarıyla gerçekleştirilmektedir. Bilişim araçları kullanabilmek, gelişmişlik kriterleri arasına girmiştir. Türkiye de bu gelişime ayak uydurarak bir e–dönüşüm projesi yürütmektedir. E dönüşümün bir parçası da, elektronik iletişimin idari yapı içerisinde kullanılmasıdır.

Elektronik iletişim, hukuk, sosyoloji, psikoloji, iktisat, mühendislik, matematik, uluslararası ilişkiler, edebiyat, politika gibi oldukça fazla disiplini ilgilendiren interdisipliner bir alandır. Konunun geniş bir alanı kapsaması birçok problemin tek bir disiplin tarafından çözülememesi sonucunu doğurmaktadır.

Fakat her disiplin alanı, kendi değerleri çerçevesinde konuya el atmaya başlamış ve yavaş yavaş ortaya önemli çalışmalar çıkmıştır. Fakat ne yazık ki idare hukuku alanında yeterli araştırmalar yapıldığını söyleyemeyiz. Bu eser, alanındaki ilk çalışmalar arasında sayılabilir.

Bu çalışmanın yapılmasındaki amaç, elektronik iletişim ile idare hukuku ilişkisini kurcalamak, gelişmeleri ve sorunları ele alarak alana, konuya ilgi duyanlara azda olsa bir katkı sağlamaktır.

Konu Başlıkları

Temel Kavramlar
Elektronik İmza ve Kamu Sertifikasyon Merkezi
E–dönüşümün İdari İşlemlere Uyarlanması

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mayıs-2010
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 320
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Hayrettin Eren Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >