Duyguların Dili

Duyguların Dili

Yorum Ekle

%15

11,02 TL 12,96 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İnsan ve Toplum > Kişisel Gelişim
Yayınevi İleri Kitabevi
Yazar Ramazan Demir
Barkod 9786054631186
- +
Baskısı yok

Duyguların Dili

Duygular; dilsizdir bazen taze gelin misali; ürkektir küçük bir çocuk gibi; utangaçtırlar buluğdaki kız gibi; masumdurlar suçsuz gibi, saftırlar ana sütü kadar ve yalnızdırlar karanlıklardaki yıldız denizinin ortasında kalan bir hilal gibi Duygular tenhalığı sever, kendi başına özgürlüğü yaşarken, güvende olmadıklarını hissettikleri zaman karanlıklarına çekilirler, kendilerini korumaya alırlar. Duygular kendi yalnızlıklarının özgürlüğünü yaşamayı yeğlemelerinin ana sebebi, bulamadıkları ya da bulup da kaçırdıkları güven duygusunun eksikliğidir. Bu durumlarda ser verip sır vermeyen bireyler hep olur. Bu nedenle duygularının bir gizli odası ya da duygu çeyiz sandığı vardır her bireyin İşte biz bu kitabımızda sır çeyiz sandığı içinde saklanan, örtülen, söylenemeyen, söyletilemeyen duyguları bireye rol vererek söyletmeye çalıştık.

Bu kitap, hissedip de anlatmadıklarımız ya da anlat(a)madıklarımızı somut soyut örneklemelerle dile getiriyor İçerik, bireyin kendisiyle ve çevresiyle iletişim kurma gereğini duyumsatıyor Duyguların bireye telkin ettiği üstü bulanık mesajlar, rol modeller kullanılarak anlaşılmasını kolaylaştırıyor, adeta bir yönlendirici gibi Ayrıca duyguların verdiği bu mesajlara karşılık bireyin nasıl davranacağı konusunda da duygu destekli aklın rehberliği, bireye huzur ve mutluluk getirmesi için moral destek sağlıyor. Duyguların Dili; bireyi hem sevgiye, aşka, hüzne ve haza sürüklemede doyumsuz katkı sağlıyor.

Kitabın her sayfasında yaşanmışlıklarınızı, gizemlerinizi, içselleştirdiklerinizi baskılanmış, susturulmuş duygularınızın isyanını kendinizden bir parça olarak bulacak ve yaşayacaksınız. Duyguların Dili kitabımızla, duygularınızla güçlü ilişkiler geliştireceksiniz.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İzmir
Yayın Tarihi Kasım-2012
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 204
Ölçü 13,5x21 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ramazan Demir Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın