Döve Döve Kürtleştirmek

Döve Döve Kürtleştirmek

Yorum Ekle

%30

7,00 TL 10,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Azınlıklar, Etnik Sorunlar
Yayınevi Hoşgörü Yayınları
Yazar Ahmet Kamil Kuyumcu
Barkod 9786054042517
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Döve Döve Kürtleştirmek

Kürt sorunu, terör sorunu veya güneydoğu sorunu adı konmamış bir iç savaş. Adı itiraf edilemeyen bir derin yara. İfade edilmekten korkulan bir bölünme. Bir sorunu, bir olguyu adlandırmak elbette çok önemlidir. Adlandırma, teşhistir; tedavi için odaklanmayı ve bilinçlenmeyi sağlar. Bu bilinçlenme, bu tanı, soğukkanlılığı getirir. Taraflar, bir ortak noktada buluşur. 1984'ten beri akan kan diye adlandırılan bu sorun aslında yüz yılı aşkın bir sorundur. 1984'ten beri yaşananlar aslında sorunun kronikleştirilmesi, katliam ve vahşet boyutlarıyla bu sorunu dehşetli bir korku haline getirmesi planı.

Bu kitapta, süreç içinde yaşananları ana hatlarıyla ele alınmakta ve bu ülke insanına yüz yılı aşkın zamandır oynanan bir oyunun mantığı gösterilmeye çalışılmaktadır. Anadolu insanının hafızası zayıftır.

Bu kitabın amacı başlangıcından günümüze yaşananlardan bir kesit sunmaktır. Yaşananların, yapılanların büyük bir plan dahilinde olduğunu göstermek ve uygulananların neleri amaçladığını göstermektir. "Döve Döve Kürtleştirmek" bütün zulümlerin, bütün katliamların sistematik eylem adıdır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 284
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ahmet Kamil Kuyumcu Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın