Dokunmalar

Dokunmalar

Yorum Ekle

%35

11,05 TL 17,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Şiir
Yayınevi Cinius Yayınları
Yazar Bahattin Dikçal
Barkod 9786057720771
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Dokunmalar

12 Eylül 1980 Darbesi Her Şeyin Olduğu Gibi, Memleketimizin Edebiyat Ve Mizah Kültürünün Üzerinden De Bir Silindir Gibi Geçmiş; Şiir, Roman, Öykü, Karikatür Gibi Sanatların Ciddi Manada Kesintiye Uğramasına Yol Açmıştır.
Belki De Bu Sebepten Necip Fazıl Kısakürek, Osman Yüksel Serdengeçti, Abdurrahim Karakoç Gibi Sistemle Barışık Olmayan Şair Ve Yazarlar Artık Yetişmemektedir. Hâlbuki Hakiki Manada Şair Ve Yazarlar Sistemle Barışık Olamazlar.
12 Eylül Darbesi İle Başlayan Fikir Ve Sanat Dünyamızdaki Savruluş 90’Lı Yıllarda Artarak Devam Etmiş, 2000’Li Yıllarda Şiddetini Daha Da Artırmış Ve Bugün İtibariyle Zirveye Ulaşmış Durumdadır. Özellikle İslami Kesimin 2000’Li Yıllardan Sonra Güç, İktidar Ve Servetle Tanışmaları, Onların Dünyevileşmelerine Manadan Uzaklaşıp Madde İle İmtihanı Kaybetmelerine Yol Açmıştır.
Hiciv Ve Taşlama Tarzında Kaleme Aldığımız Ve Bu Kitapta Yer Verdiğimiz Rubailer, Şiirler Ve Beyitler Dünya Nimetleriyle İmtihanı Kaybeden Müslümanlara İthaf Olunmuştur.
Âcizane (Hassaten Üstat Abdurrahim Karakoç’un Açtığı Çığırın Kapanmaması Babından) Kaleme Aldığımız Bu Mısralar; Hem Anadolu’nun Darb-I Mesel Kültürünün, Hem Yüzyıllardır Halk Türkülerinde Kullanılan Cinaslı Kafiye Üslubunun, Hem De Şiirlerde Kullanılan Hiciv Ve Taşlama Geleneğinin Gelecek Nesillere Aktarılmasına Cüzi De Olsa Bir Katkıda Bulunursa Ne Mutlu.
Bahattin Dikçal
Ankara, Eylül 2019

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Ekim-2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 140
Ölçü 13x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Bahattin Dikçal Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın