Devrimciydim Bugün Neden Liberalim

Devrimciydim Bugün Neden Liberalim

Yorum Ekle

%25

12,15 TL 16,20 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Felsefe > Diğer
Yayınevi Sepya Yayıncılık
Yazar Nihat Üstün
Barkod 9789944822244
- +
Baskısı yok

Devrimciydim Bugün Neden Liberalim

Devletçi, baskıcı, toplumcu, bireyi küçük gören kolektivist düşünceler hâlâ dünyamızda çoğunlukla iktidardayken Sepya Kitaplar ın yeni yazarı Nihat Üstün, tarihsel süreçte özgürlük felsefesinin gelişimini, bireyin önemini ve liberalizmi anlatmaya çalışıyor.

Günümüzde dünyanın çok büyük bir alanında genel bir muhalefet çizgisi olan liberalizme göre en temel varlık bireydir. Birey diğer tüm toplumsal kategorilerden (sınıf, halk) daha gerçektir.

Bu kitap, yaşadığınız dünyada karşılaşılan sorunlara boyun eğmekle beklentilerden yola çıkarak binlerce yıllık deneyimi silip baştan başlamak konusunda, Antik Yunan dan beri süren tartışmaların günümüz modernini nasıl etkilediğini anlatır.

Olmakta olan (pratik) ne ölçüde yeterlidir? ya da Olması gereken (teori) ile ilgili görüşlerimiz hayata ne ölçüde uyar? tartışması, geçmiş dönemde devrimci olmak ile günümüzdeki algı üzerinde etkili olmuş fikirlerin karşılaştırılması, demokrasi ve özgürlük düşüncesinin tarihsel sürecinin araştırılması bu kitabın konuları arasındadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 406
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Nihat Üstün Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın