Davaların Yığılması

Kargo Bedava

Davaların Yığılması

Yorum Ekle

%10

124,20 TL 138,00 TL

Kargo Bedava
Kategori Hukuk > Hukuk Üzerine
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Uğur Bulut
Barkod 9786053001348
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Davaların Yığılması

Çalışmada aslî olarak davaların yığılması ya da diğer adıyla kümülatif dava üzerinde durulmuş olmakla beraber, bu dava türünün objektif dava birleşmesi kavramı içerisindeki yeri ve özellikle diğer benzer dava türlerinden farklarına da değinilmiştir. Bu çerçevede, davaların yığılmasının şartları ve yargılama sürecinin gösterdiği özellikler ayrı bölümler altında detaylı olarak incelenmiş; Alman, İsviçre ve Avusturya hukukuna ait kanunî düzenlemeler ile görüş ve içtihatlara karşılaştırmalı olarak değinilmiştir.

İlk bölümde genel olarak dava birleşmesi ve davaların yığılmasının kavramsal farkları ve temel özellikleri ile davaların yığılmasının benzer dava ve kurumlarla farkları açıklanmıştır. İkinci bölümde ise, davaların yığılmasının şartları ve şartlardan herhangi birinin sağlanamaması hâlinde ortaya çıkacak sonuçlar ayrı ayrı ele alınmıştır. Üçüncü bölümde ise, belirli bir yargılama sürecinin her bir aşaması ayrı ayrı ele alınarak, tüm bu aşamalarda davaların yığılmasının arz ettiği özellikler üzerinde durulmuştur. Bu çerçevede, karar ve kanun yolu aşamalarına da değinilmiş; davaların yığılmasında her bir taleple ilgili karar verme süreci ile bu kararların ayrı ayrı kanun yoluna taşınması sonucu ortaya çıkabilecek ihtimâller, istinaf ve temyiz kanun yolu çerçevesinde incelenmiştir.

Çalışmanmızın sonuç bölümünde, tüm çalışma kapsamında varılan sonuçlara kısaca değinilmiş olmakla beraber, bu bölümden hemen önce olması gereken hukuk bakımından de lege ferenda öneriler sunulmuştur. Buradaki tespit ve önerilerimiz, olması gereken bakımından sadece bir tavsiye niteliğinde olup, mevcut düzenlemeler karşısında vardığımız sonuç ve görüşlerimiz, çalışma içinde ilgili bölümlerde ve kısaca sonuç bölümünde açıklanmıştır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Mart-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 585
Ölçü 16x24 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Uğur Bulut Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın