Danıştay Kanun Yararına Temyiz Kararları (1984 - 2014)

Danıştay Kanun Yararına Temyiz Kararları (1984 - 2014)

Yorum Ekle

%2

80,36 TL 82,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Zübeyr Yıldırım
Ali Akkurt
Barkod 9786051464947
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Danıştay Kanun Yararına Temyiz Kararları (1984 - 2014)

Elinizdeki çalışmada, kanun yararına temyiz kararları, 1980'den 2014 ortasına kadar taranmış ve bu süreçte toplam 30 yıllık karar birikimi bir araya toplanarak okuyucunun istifadesine sunulmuştur. Her karar için özet çıkarılmış, karara ilişkin künye bilgileri anahtar kelimeler hazırlanmış ve kararların tam metinleri yayınlandıkları tarih esas alınarak- sıralanmıştır. Karar metinlerinde geçen kamu kuruluşlarının isimleri olduğu gibi bırakılmışsa da diğer gerçek ve tüzel kişi isimleri, (...) şeklinde gizlenmiştir.

Karar metinleri, Resmi Gazete'de basıldığı haliyle aynen bu çalışmaya alınmıştır. Dolayısıyla kararlarda rastlanacak yazım yanlışlarına da dokunulmadığı önemle belirtilmelidir. Aynı tarihte verilen birden fazla aynı içerikte karar varsa çalışmada bunların sadece bir tanesine yer verilmiş, diğerlerinin künyesi, dipnotta yazılmakla yetinilmiştir. Çalışmanın en sonuna ise tüm kararlara ilişkin  alfabetik sırasıyla kavramların, kararlarda bahsi geçen kanunların indeksleriyle birlikte yıl yıl ne kadar karar verildiğine ilişkin bir tablo eklenmesi uygun görülmüştür.

Çalışmayla ilgili her türlü olumlu ve olumsuz eleştiriler, katkılar için zyildirim@antalya. edu. tr adresinden iletişim sağlamak mümkündür. Kanun yararına temyiz kararlarını bir araya toplayan bu kapsamlı eserin faydalı olması temennisiyle.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Kasım-2014
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 680
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Zübeyr Yıldırım Kitapları

Ali Akkurt Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın