Çöplükteki Pırlanta

Çöplükteki Pırlanta

Yorum Ekle

%35

6,62 TL 10,19 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Türk Edebiyatı
Yayınevi İkinci Adam Yayınları
Yazar Nigar Öztürk
Barkod 9786051280301
- +
Baskısı yok

Çöplükteki Pırlanta

Yazar Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor, görsel sanatlarla yazı sanatını buluşturuyor.
-Dünya üzerinde milyonlarca kitap var, sizin kitabınızın özelliği nedir?
"Ben de birçoğumuz gibi çalışan ve ömrünün büyük bir bölümü iş yerinde geçen bir insanım. Bu kitap benim işten-güçten, okuldan arta kalan zamanlarımda yani boş vakitlerimde, hiçbir sanat eğitimi almadan ve hiçbir ticari amaç gütmeden yaptığım ve yazdığım eserlerimden oluşmaktadır. Zaten kitabımın içinde bulunan tablolarımın büyük bir kısmını hediye ettim. Ben de değiller…"

Kitap, yani yazar maneviyattan sanal aleme kadar bir çok konuya dokunuyor, tartışıyor, düşünüyor ve düşünüyor. Ve bakın ne diyor:
"Bazen 22 adamın bir top peşinde koştuğunu izleyen milyonları izlediğimde yüzümde sıcacık bir tebessüm oluşuyor. O nasıl bir coşku, o nasıl tek bir vücut, o nasıl tek bir ağız ve o nasıl bir dünya… Keşke diyorum bazen sonra, keşke… Değer yargılarımızı, kültürümüzü ve tarihimizi koruyabilmek adına da böyle olabilseydik… Tabi ki yeri geldiği zaman eğleneceğiz, coşacağız, gezeceğiz. Ama her akşam "Bu gece hangi bara gitsek?" diye düşünen ya da "Bütün bir ay kazandığını bir gecede bir mekânda bırakarak" yaşayan ya da "Sohbete sohpet diyen" bir kültürel ortamda bulunmak ne kadar normal geliyor bize? Ama en önemlisi ne kadar mutluyuz? Peki ya hayallerimize ne oldu?"

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 170
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Nigar Öztürk Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >