Büyük Komplo

Büyük Komplo

Yorum Ekle

%25

8,33 TL 11,11 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Avrupa Birliği
Yayınevi Akademi TV. Programcılık
Yazar Hakan Türk
Barkod 9799758208257
- +
Baskısı yok

Büyük Komplo

Hakan Türk bugüne kadar yaptığı görevlerin dışında merkezi ABD'de olan International American Academy of Security başkanlığı, The World Medical Asistance Assocation Başkanlığılığı görevlerinde bulunmuş ilk ve tek Türk'tür. 1962 yılından beri yurtdışında yaşamakta olan Hakan Türk'ün bu 42. kitabıdır.

"...İngiltere AB'nin en başta gelen ortaklarından biridir; Kıbrısta askeri üsleri vardır. Dünyanın öteki ucundaki küçücük Falkland adası için Arjantin ile savaşı göze almıştır. Bu ülkenin, ulusal çıkarlarını okyanusları ötesinde koruması doğal sayılıyor. Türkiye'nin ise İngiliz üsleriyle donanmış Kıbrıs'ta Rumlar ve Yunanlılar karşısında Ulusal çıkarlarını savunmak istemesi neden yadırganıyor? Kıbrıs AB'ye buyur ediliyor, Türkiyenin süresi ve sonucu belirsiz bir müzakere tarihiyle yetinmesi isteniyor; bu kuşkulu denklemin adaletsiz olduğunu söylemek neden bunca tepkiye yol açıyor? Dışta ve içte sarmalaşan olumsuz bir işbirliğinin tuzağına düşmekten Türkiye kendini koruyabilmiştir. Bizde sayın cumhurbaşkanı Sezer gibi düşünüyor ve Avrupa'yı temsil eden yöneticileri samimiyetsiz buluyoruz...

"... Durumu düzeltmek, hayat bulmak, insan olmak için mutlaka Avrupa'dan asihat almak, bütün işleri Avrupa'ın emellerine uygun yürütmek, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım zihniyetler ortaya çıktı. Oysa hangi istiklal vardır ki, yabancıların nasihatlarıyla yabancıların planlarıyla yükselebilsin?... Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir.
22 Mart 1922 / M. Kemal Atatürk

"... Osmanlı maliyesi, ekonomisi ve servetleriyle hakkındaki kararlılığımızı müdaafa edebilecek Türk yöneticilere ihtiyacımız olacaktır. Ben bu 'yerli misyoner'lerin, bizlerden ve benzeri siyasi baskılardan çok daha müsbet sonuçlar vereceği kanaatindeyim. Bunlar, onlara (Osmanlılara) kendi dilleri, kendi ikna metodları ile hitap etmek imkanı bulacaktır ki, hiç değilse alacaklarımızın bir veya iki yüzyıllık teminat unsurlarından birisi meydana gelebilmiş olsun."
D. Ducoste, 1889 yılında smanlı Devleti'nden alacağı olan devletlerin hesap komisyonları başkanı.
(Arka Kapak)

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 164
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Hakan Türk Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >