Boşanma ve Çocuğunuz

Boşanma ve Çocuğunuz

Yorum Ekle

%15

14,17 TL 16,67 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Psikoloji > Çocuk Psikolojisi
Yayınevi Hyb Yayıncılık
Yazar Elissa P. Benedek
Barkod 9789756972229
- +
Baskısı yok

Boşanma ve Çocuğunuz

''Boşanma, hiç şüphesiz bir çocuğun yaşayabileceği en sarsıcı olaylardan biridir v gelişmelerini ciddi olarak etkileyebilecek bir dizi değişime yol açar. Dolayısıyla, boşanmış ya da boşanmayı düşünen bir ebebeyn olarak, çocuklarınızın ailenizin değişen şartlarına başarı ile uyum göstererek, uyumlu ve yetkin erişkinler olarak yetişmelerini sağlamak, sizin, hayatınızın bu dönemini nasıl yaşayacağınıza bağlıdır ve bunu başarmak hiç de zor değildir... Siz ve çocuklarınızın diğer ebeveyni her zaman onların hayatında önemli figürler olacaksınız. Şu anda başlarına gelebilecek en büyük felaket, kendilerini hem anne, hem de babalarını ve güvenebilecekleri akrabalar ve dostlarla aynı dünyayı paylaştıklarını bilmektedir."

"Boşanma ve Çocuğunuz" boşanmış anne ve babalara çocuklarını mutlu ve uyumlu erişkinler olarak yetiştirmelerine yardımcı olacak en yeni bilgileri içermektedir. Çocuk ve adli tıp psikiyatrisi dallarında en saygın uzmanlardan birisi tarafından yazılmış bu kitap anne ve babalara en çok sormak istedikleri sorunların cevaplarını da bu kitapta bulabilirler.

Eğer,

Çocuklarınızın ayrılmanıza ve boşanmanıza uyum sağlamalarını kolaylaştırmak.
Çocuklarınıza, boşanmanın onların hayatlarını nasıl etkileyeceğini en iyi şekilde anlatmak
Çocuklarınıza, onları her zaman seveceğiniz ve bakacağınız güvenini aşılamak ve bunu uygulamak
Boşanma sonrası anne ve babaların yaşadıkları ortak sorunlardan kaçınmak
Çocukları ilgilendiren konularda eski eşinizle işbirliği yapmak,
Çocuklarınıza kendilerini iyi hissetmeleri ve sağlıklı birer birey olabilmeleri için yardımcı olmak
Çocuklarınızın diğer insanlardan yardım ve destek alabilmelerini sağlamak istiyorsanız bu kitabı okuyunuz.

"Bu kolay anlaşılır ve pratik kitaptaki bilgilerin ışığında hareket eden anne ve babalar, boşanmanın getirdiği kaçınılmaz kayıplarla daha iyi başa çıkabilen mutlu çocuklara sahip olacaklardır. Boşanma veya tekrar evlenmenin ardından çocuklara söylenmesi gereken şeylerle ilgili öneriler bizi çok etkiledi. Sağlıklı aile yaşamı ve gelişimi için cesaretlendirici ve destekleyici bir bakış açısı veriyor. Eğer boşanma, aklınızdan bir kez geçti ise, size en yakın kitabevine, yürüyerek değil koşarak gitmenizi tavsiye ederiz."
- Dr. John ve Emily Visher , Amerikan Üvey Aile Derneği Kurucuları ve boşanma ve yeniden evlenme uzmanları

"Boşanma ve Çocuğunuz", boşanmanın yarattığı kişisel karmaşanın çözümüne katkıda bulunabilir. Bu kitap hem anne ve babalara, hem de çocuklara boşanma sırasında ve sonrasında neyi nasıl, ne zaman ve neden yapmaları gerektiği konusunda yardımcı olacaktır."
- Dr. Lawrence A. Stone , Amerikan Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Akademisi Başkanı ve San Antonio Texas'daki Laurel Ridge Hastanesi Yöneticisi

"Bu kitap, boşanma süreci yaşayan anne ve babalar için bir rehber kitapolmanın çok ötesinde bir çalışma. Boşanma sırasında ve sonrasında çıkabilecek sorunlara ağırlık vermesine rağmen, çocuk sahibi her ebeveyn yararlanabilir. Kolay okunur ve profesyonel bir üslupla yazılmış bu kitabı, sadece boşanan değil, bütün anne ve babalara tavsiye ederim."
- Dr. Judith H. Gold, Amerikan Psikiyatristler Okulu Eski Başkanı ve "Bir Gelişme Süreci Olarak Boşanma" adlı kitabın editörü

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 230
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Elissa P. Benedek Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >