Bir Karın Ağrısı Vakası - Mert Soran Çocuk Dedektif

Bir Karın Ağrısı Vakası - Mert Soran Çocuk Dedektif

Yorum Ekle

40,95 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Çocuk Kitapları > Hikayeler
Yayınevi Okuyan Koala
Yazar Howard J. Bennett
Çeviren Hayriye Selen İyicil
Barkod 9786257344067
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Bir Karın Ağrısı Vakası - Mert Soran Çocuk Dedektif

Çocuk Dedektif Mert Soran’ın yepyeni macerasıyla ile tanışmaya ve stres canavarını eğitmeye hazır mısın?

Mert Soran, çocukların yaşadıkları fizyolojik sorunların sebeplerini araştıran ve bu zorlukları çözmeleri konusunda onlara yardımcı olan bir çocuk dedektif. Kendi deneyimlerinden de yola çıkarak onlar için karmaşık görünen meselelere pratik çözümler bulmak işinin en önemli parçası. Misyonu, arkadaşlarının problemleri üzerinde hakimiyet kazanarak rahat ve mutlu hissetmeleri. Mizahi dili ve empatik yaklaşımı ise en karakteristik özellikleri arasında.

Bir Karın Ağrısı Vakası’nda Mert, danışanı Ezgi Çözer’le birlikte yepyeni bir maceraya atılıyor. Ezgi’nin geçmek bilmeyen karın ağrılarının peşine düştükleri bu hikayede, ağrıların fizyolojik sebeplerini gözden geçirerek ve önemli tetikleyici faktörleri eleyerek, karın ağrılarının altında yatan ruhsal sebepleri keşfediyor.

Dr. Howard J. Bennett, Çocuk Dedektif Mert Soran serisinin ilk kitabı Bir Yatak Islatma Vakası’nda olduğu gibi, burada da çocukların sağlık konusunda karşılaştıkları güçlüklere yarattığı samimi karakterler aracılığıyla eğlenceli bir bakış açısı sunuyor. Bir çocuk doktoru olarak sahip olduğu klinik tecrübeler ve pozitif bakış açısı, yatak ıslatma veya karın ağrıları gibi deneyimlenmesi zor olan konuları çocukların rahatça düşünebilmelerini ve konuşabilmelerini mümkün kılıyor.

Amerikan Psikoloji Derneği Çocuk ve Gençlik Kitapları, çocukların farklı gelişim dönemlerinde karşılaştıkları sorunları büyük meseleler haline dönüşmeden nasıl çözeceklerini birbirinden ilginç hikayelerle anlatırken, onların konuşmakta en zorlandıkları konularla bile rahatça temas edebilmelerine olanak sağlıyor. Her çocuğun ve ailenin kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri kadar doğal, kendilerine uygun çözüm yolları keşfedebilecekleri kadar da zengin bir içeriğe sahip. Çocuklar hikaye kahramanlarıyla rahatça özdeşim kurarak, onların maceraları aracılığıyla kendi ruh dünyalarında bir yolculuğa çıkıyorlar. APA’nın her bir kitabı, çocuk ve yetişkin dünyası arasında köprü kurarak, birbirleriyle olan iletişimlerini güçlendiriyor. En önemlisi de çocuklara, kendi kendilerine nasıl yardım edebilecekleri konusunda yol gösteriyor.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Nisan-2021
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 56
Ölçü 13,5x19,5 cm
Çeviren Hayriye Selen İyicil
Editör Petek Halman Kara
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Howard J. Bennett Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >