Bir Islak Yatak Vakası

Bir Islak Yatak Vakası

Yorum Ekle

40,95 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Çocuk Kitapları > Hikayeler
Yayınevi Okuyan Koala
Yazar Howard J. Bennett
Çeviren Hayriye Selen İyicil
Barkod 9786257344043
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Bir Islak Yatak Vakası

Çocuk Dedektif Mert Soran ile tanışmaya ve Kaka Devriyesi ile Akıntı Ekibi’nin bir parçası olmaya hazır mısınız?

Çocuk Dedektif Mert Soran’ın elinde çözülmesi gereken bir dosya var: Bir Islak Yatak Vakası isimli bu dosya Buğra adında, akşamları yatak ıslatma yüzünden kendini mutsuz hisseden bir çocuğa ait. Mert, Buğra ile yaptığı görüşmelerde büyük bir titizlikle önce onun problemini tespit ediyor, ardından problemin çözümü için bir yol haritası oluşturuyor ve son olarak da adım adım bu programı uygulamaya sokuyor. Sindirim sisteminin nasıl işlediğini eğlenceli grafikler aracılığıyla anlatarak yatak ıslatmanın fizyolojik sebepleri hakkında pratik bilgilendirmeler yapıyor. Bu süreçte arkadaşına sunduğu çeşitli istatistiklerle aslında benzer sorunlar yaşayan birçok çocuk olduğunun altını çizerek konuyu normalleştiriyor. Sonuç olarak, Buğra’nın bedeni üzerinde kontrol kazanmasına ve bir arkadaşında kalmak gibi sevdiği aktiviteleri yapabilmesine yardımcı oluyor. Psikolojik Danışman Petek Halman Kara’nın yol gösteren önsözü ve Hayriye Selen İyicil’in akıcı çevirisiyle Bir Islak Yatak Vakası, yatak ıslatma konusunun hem genetik hem de fizyolojik sebeplerini inceliyor.

Dr. Howard J. Bennett, birçok kitabında olduğu gibi bu hikayede de çocukların sağlık konusunda karşılaştıkları güçlüklere yarattığı samimi karakterler aracılığıyla eğlenceli bir bakış açısı sunuyor. Bir çocuk doktoru olarak sahip olduğu klinik tecrübeler ve pozitif yaklaşımı sayesinde yatak ıslatma gibi üzerine konuşması pek de kolay olmayan bir konuyu bile temas edilebilir kılıyor.

Amerikan Psikoloji Derneği Çocuk ve Gençlik Kitapları, çocukların farklı gelişim dönemlerinde karşılaştıkları sorunları büyük meseleler haline dönüşmeden nasıl çözeceklerini birbirinden ilginç hikayelerle anlatırken, onların konuşmakta en zorlandıkları konularla bile rahatça temas edebilmelerine olanak sağlıyor. Her çocuğun ve ailenin kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri kadar doğal, kendilerine uygun çözüm yolları keşfedebilecekleri kadar da zengin bir içeriğe sahip. Çocuklar hikaye kahramanlarıyla rahatça özdeşim kurarak, onların maceraları aracılığıyla kendi ruh dünyalarında bir yolculuğa çıkıyorlar. APA’nın her bir kitabı, çocuk ve yetişkin dünyası arasında köprü kurarak, birbirleriyle olan iletişimlerini güçlendiriyor. En önemlisi de çocuklara, kendi kendilerine nasıl yardım edebilecekleri konusunda yol gösteriyor.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mayıs-2021
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 56
Ölçü 13,5x19,5 cm
Çeviren Hayriye Selen İyicil
Editör Petek Halman Kara
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Howard J. Bennett Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >