Az Sonra Son Darbe

Az Sonra Son Darbe

Yorum Ekle

%15

19,68 TL 23,15 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Derin Siyaset, Komplo Teorileri
Yayınevi Aksoy Yayıncılık
Yazar Serkan Oral
Barkod 9789753131834
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Az Sonra Son Darbe

Radyoevi ile askeri darbeler hep birlikte anılır. Darbe yapmak için tank, top yanında bir de radyoevi şarttır. Özel radyo ve televizyonların yüzü hürmetine artık darbe yapmak zorlaştı. Bin tane radyo televizyon var. Her birine bir paşa gitse, konsey kuracak subay kalmıyor. Serkan Oral'ın kitabı işte bu gerçeği anlatıyor...- Bekir ÇoşkunTürk Medyası son 20 yıl içersinde korkunç bir erozyon yaşadı. Ciddi bir iş olan gazetecilik 12 Eylül'le birlikte bu niteliğini yitirmeye başladı.

Gazeteci arkadaşım Serkan Oral bu konunun belli boyutlarını, bu kitabıyla araştırdı. Bulgularını hayretle, ibretle okuyacaksınız....- Emin ÇölaşanSerkan Oral,yıllardır düşleyip de bir türlü yazacak vakti bulamadığım kitabı yazmış. Hem tek kanallı TRT döneminde, hem de çok kanallı özel televizyonlar sürecinde siyasi iktidarların hışmına uğrayan ve tehditlere maruz kalan bir meslestaşı olarak, Serkan Oral'ın eserini çok başarılı buldum. Geleceğin medyasında önemli bir yeri olacağına inandığım Serkan Oral'ı gönülden kutluyorum.- Uğur DündarTürk gateteciliğinin ciddiyetini kaybettiği endişeleri var.

Medyanın toplum nabzını tuttuğu konusunda artık tereddütler yaşanıyor. Ama siyasi iktidar karşısında medyanın tavrı daima önemli olmuştur. Serkan Oral, bu endişeli basın içinde hiç tereddüt yaratmayan bir meslek mahareti ve ahlaki ile daima seçkin yer almış, isabetli değerlendirmeler yapmıştır.- Yılmaz KarakoyunluTürkiye'nin geçtiği en dar yollardan biri olan 12 Eylül günleri ve sonrasını Serkan Oral'ın objektif gözüyle göreceksiniz.

O bir haberci ve yalnızca kaydettiklerini yazmış. Yorum yok; ekleme çıkartma yok. Olduğu gibi, doğrudan, yaşanılanların içinden: Türk medya tarihinin 1980-2000 arasındaki yıllarının kamera önü, kamera arkası...Serkan Oral'ın sıradan insanların yaşamına dahi girebilen boyutuyla ele aldığı Türkiye ve medya gerçeğini ilgiyle okuyacaksınız. Bilgilenecek, şaşıracak, günümüzde yaşananların bizlere nasıl sunulduğunu ve sunulması gerektiğini daha ""net"" algılayacaksınız..

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 184
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Serkan Oral Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >