Aşkın Dili Şems-i Tebrizi

Aşkın Dili Şems-i Tebrizi

Yorum Ekle

%30

28,00 TL 40,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Roman
Yayınevi Bengisu Yayınları
Yazar Ramazan Çetin
Barkod 9786057901187
- +
Baskısı yok

Aşkın Dili Şems-i Tebrizi

“Ben aşktan, sevgiden gayrısını bilmem. Ben nifakı bilmem. Benim varlığım, sermayem, sevgi ve aşktır!”

“Okyanuslar gibi derinliği olan in sanlar, insanlığın en büyük servetidir. Siz de eğitim dünyasında, değerli bir öğretmen ve yazarsınız. “Şemsi Tebrizi/ Aşkın Dili” kitabınız bir başucu kitabı. Her nefes okumalı, kutlarım. Kaleminiz daim olsun.” Şair/Yazar Ömriye Karataş

“Bu kitabı mutlaka okumalıyım!” diyen değerli dostlar, işte “Aşkın Dili” elinizde.

Ey saygı duyduğum güzel insanlar gelin, bu kutlu sevgi dünyasına birlikte yol alalım. Günü aşıp aşkın sırlı dünyasına, sevgiden kanatlarla uçalım. O derin ummanım, içindeki incileri bulalım. O güneşin aydınlığına çıkalım. Hepimiz kendi hakikatimizi aramak durumundayız. Aşkın evrenine açılınca, bilelim ki tüm zincirlerden kurtulacağız.

Bu kitap Şems-i Tebrizi’nin kutlu hayatına, aşkla yapılan bir seferdir. Kendimize olan bir yolculuktur. Onun ruhunun ışıltısı, yüreğimizin kılavuzu olmuştur. O yiğitle gönlümüze aşkın kevseri dolmuştur. Şems, sevenlerin kalbine bir yürek gibi akmış, bir ömür boyu yalnızca aşk ile bakmıştır. Yüreğimizde sevgi oldukça onu bulacağız. Onu buldukça sevgiyle yaşayacağız. Aşkın ihtişamlı evrenine yeniden şahit olacağız. O Şems ki yürekleri yüreğine sığdırmış, özlemini sevginin ışığı eylemiştir. Yaşamın kalbine yolculuk, hissetmekle başlar. Bize hissetmenin ışıltısı olmuş, yaşamın eriyen bir buz gibi elimizden kayıp gittiği bir zamanda, kalıcı değerlerin ve ebedi güzelliklerin, huzur bahçesinin yolunu göstermiştir. Her zerrenin sevginin kalbinde büyüdüğü bir evrende, yüreklerin sevgisizliğin karanlığına yürümesi ne acıdır. Şems-i Tebrizi hiç kimseye hor bakmamış, incitmemiş gönül yakmamış, daima, aşkın iyinin güzelin hakikatin ve bilgeliğin yanında yer almış ve nefsine asla arka çıkmamıştır.

Şu dünya gezegeninde Şems muhteşem bir ışıktır. Kar yağınca nasıl yeryüzünü örterse, aşk da ruhumuzun toprağına yağınca usulca yüreğimizi örter ve bizi gerçeğe ulaştırır. Bakış yenilenmeyince, akış yenilmeye mahkûmdur. O yüreğimizde parlayan bir yıldız gibi daima ışıldayacaktır. Gelin sevmek için fırsat beklemeyelim, bulduğumuz tüm fırsatları sevgi için değerlendirelim. Yüreğinin ışığını bulanlar için asla karanlık yoktur!

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Mart-2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 584
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ramazan Çetin Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın