Arapça-Türkçe Büyük Sözlük (Kod-050)

Arapça-Türkçe Büyük Sözlük (Kod-050)

Yorum Ekle

%25

97,50 TL 130,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Dil Öğrenimi > Arapça
Yayınevi Huzur Yayınevi
Yazar Arif Erkan
Barkod 9786054606108
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Arapça-Türkçe Büyük Sözlük (Kod-050)

Bu kitap Arapça öğrenmek isteyen herkesin faydalanabileceği bir müracaat kaynağıdır. Bilhassa İmam-Hatip liseleri ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri için çok önemli bir kaynaktır. Arapça'sını geliştirmek, ilerletmek isteyenlerin de müracaat kitabı olma niteliğindedir.

Özellikleri:

1. Lügatımızda kelimeler olduğu gibi alınmış, fiillerin önce mâzisi, sonra müzâri ve masdarı verilmiş, mezid bablarda kök harfleri parantez içinde belirtilmiştir.

2. Önce kelimenin Arapçası ve cümle içinde kullanılışı, sonra da Türkçe karşılığı ve varsa diğer çeşitli manaları sırayla yazılmıştır.

3. Fiillerin manaları; kullanıldıkları bablar ve harf-i cerlere göre değiştiği için, özellikle hangi harf-i cer ile kullanıldığı belirtilmiştir.

4. Lügatımızta önce kelimelerin manaları rakamlarla sıralanmış, sonra bu kelime ile yapılmış deyimler ve sonra da eğer varsa terimler kısaca açıklanmıştır.

5. Lügatımız yaklaşık olarak 60 bin ana madde ihtiva etmektedir. Her ana maddenin de, kiminin bir, kiminin de ondan fazla manası olduğu göz önünde bulundurulursa, lügatımız en azından 250 bin değişik manalı kelime içermektedir.

Dil Türkçe
Dil Arapça
Kâğıt Cinsi Şamua
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi 2006
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 1263
Ölçü 14x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Arif Erkan Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın