Anatomi ve Fizyoloji

Kargo Bedava

Anatomi ve Fizyoloji

Yorum Ekle

%10

163,80 TL 182,00 TL

Kargo Bedava
Kategori Bilim - Mühendislik > Tıp Bilimleri
Yayınevi İstanbul Tıp Kitabevi
Yazar Kolektif
Barkod 9786054949120
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Anatomi ve Fizyoloji

Anatomi ve fizyoloji: Masaj bağlantıları kitabı masaj tedavisi öğrencilerinin ve uygulayıcılarının özgül gereksinimlerini karşılamak amacıyla yazılmıştır. Anatomi ve fizyolojiyi öğretmeyi ve öğrenmeyi basitleştirmeyi hedeflemektedir. Tıp ve hemşirelik öğrencileri için yazılan kitaplardaki ayrıntılar masaj tedavisi öğrencileri için uygun değildir, çünkü öğrenciler kendi meslekleri ve uygulamaları ile ilgili ayrıntılara odaklanırlar. Bu konuda yaşanan hayal kırıklarının paylaşımıyla bu kitap ortaya çıktı. Kitabın amaa masaj tedavisi öğrenci ve uygulayıcıları için özgül olan anatomi ve fizyoloji içeriğini oluşturmak ve masaj müfredatı için uygun eğitim gereksinimlerine özgü biçimde sunmaktır. Bu hedefi desteklemek üzere metinde bazı noktalara odaklanılmışür:
• Anatomi ve fizyoloji içeriği ile masaj tedavisi içeriğini iyi bir biçimde bütünleştirmek amacıyla masaj terapistleri için en önemli ayrıntılara odaklanılmıştır.
• Öğrenci ve uygulayıcıların içeriği en iyi biçimde anlayabilmesi ve masaj alanları arasındaki bağlan-tıları kavrayabilmesi için yararlı olacak pedagojik bileşenler oluşturulmuştur.
• Zor anlaşılan kavramlar şekillerle desteklenmiş, böylece öğrencilerin kendi öğrenmelerine katılmaları hedeflenmiştir.
• Masaj mesleği ile ilgili özgül bölümler (Yüzey işa-retleri ve Kaslar Tablosu) eklenmiştir.
Kitabın ilk iki baskısı olumlu geri bildirimler al-mıştı. Ancak geri bildirilmeden bazıları kimi düzeltmelerin gerekli olduğunu gösterdi, bu nedenle bu baskıda çizimlerin içeriği gözden geçirildi ve düzeltildi, genel içerik de güncellendi ve düzeltildi. Yeni baskıda daha kolay anlaşılır ve kullanıcı dostu bir metin oluşturmayı hedefledik.

eklenmiştir. Bütün yüzey işaretleri fotoğrafları bölgelere özgü olarak bölüm sonunda yer almak-tadır: baş, gövde, üst ekstremite ve alt ekstremite. Bu şekillerdeki isimlendirmeler referans kolaylığı için metin içinde yer almaktadır.
• Kas Bölümü. Kas tablosu yine 4. Bölümün sonunda yer almaktadır ama tablo biçimi değiştirilmiştir. Böylece bölge şekilleri, kaslara genel bakış, kökenleri, yerleşimleri, innervasyonları gibi bütün bilgiler tek bir sayfada toplanmıştır. Çoğu kez sayfalar uzatılmış ve iki bölüme ayrılmıştır: Aksiyal kaslar ve Apendiküler kaslar. Öğrencilerin aradıklarım bu bölümde kolayca bulabileceklerini umut ediyorum.
• Mavi kutular. Eski baskıdaki Mavi Kutular bu baskıda yeniden isimlendirilmiştir: Sohbet Masası, Kendini Değerlendirme ve Sizi Hasta Eden Nedir? Bu kutularda ilgi çekici bilgiler yer almaktadır.
• Kitabın sonunda yer alan sözlük ve kapsamlı dizin önemli terim, başlık ve kavramların kolayca bulunabilmesi için özel olarak biçimlendirilmiştir.

 

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Mart-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 570
Ölçü 15,5x23 cm
Editör Arzu Razak Özdinçler
Kalyani Premkumar
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kolektif Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >