Alternatif Fotoğraf

Alternatif Fotoğraf

Yorum Ekle

%35

18,06 TL 27,78 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sanat > Fotoğraf, Sinema, Tiyatro
Yayınevi Sokak Kitapları Yayınları
Yazar Tülin Dizdaroğlu
Barkod 9786054685325
- +
Baskısı yok

Alternatif Fotoğraf

Elinizdeki kitapta, fotoğrafın ilk bulunuş yıllarını, Niepce'nin ilk fotoğrafı nasıl çektiğini, Daguerreotype, Talbotype fotoğraf tekniklerini, Hig-Art fotoğraf akımı ve Pictorializmi, 20. Yüzyıl başlarında Yalın Fotoğraf, Fotoğrafta Soyutlama Dinamizim, Futurizm, Vortisizm'i bulacaksınız.

Ayrıca, Dadaizm, Sürrealizm, Sembolizm, Pop Art, Yeni Gerçekçilik, Kavramsal Sanat, Foto Gerçekçilik, Minimalizm, Fluxus, Performans Sanatı, Feminist Sanat, Arazi Sanatı'nda fotoğrafın yeri ve Postmodern Dönemde Fotoğraf incelemekte.

Avrupa ve Amerika'da son yıllarda gündemde olan Alternatif Baskı Teknikleri'ne ve bunlardan Geleneksel Cyanotype, Kallitype, Albümin Baskı, GumBikromat Baskı, Karbon Transfer Baskı'ya geniş bir şekilde yer verilmekte, bu tekniklerin kâğıt, kumaş ve ahşap yüzeylerdeki uygulamaları detaylı bir şekilde incelenmektedir.

Yazarın 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda yapmış olduğu Yüksek Lisans eğitimindeki “Eski Fotografik Baskı Yöntemlerinin Farklı Yüzeylerdeki Etkileri” konulu tez çalışmasına genişletilerek yer verilmektedir.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 154
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Tülin Dizdaroğlu Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın