ALES Soru Bankası

ALES Soru Bankası

Yorum Ekle

17,78 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sınavlara Hazırlık Kitapları > ALES Kitapları
Yayınevi Alfa Yayınları
Yazar Kolektif
Barkod 9789752979765
- +
Baskısı yok

ALES Soru Bankası

Yüksek öğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için ALES'e girme şartıgetirildi. Bu kadrolar için 100 üzerinden en az 70 puan almak gerekiyor.

ALES Soru Bankası kitabı Sözel ve Sayısal olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Sözel Bölüm: Bu bölümde sözcükler veya cümleler arasındaki ilişkileri görebilme, sözel problemleri çözebilme, kavrama ve öğelerine ayırabilme ve bu öğeler arasındaki mantıksal ilişkileri bulma gibi beceriler ölçülecektir. Bu bölümde Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Politika, Ekonomi, Sanat, Edebiyat, Çevre, Turizm, Sağlık gibi güncel olaylardan oluşan soruları içermektedir.

Sayısal Bölüm: Bu bölümde akıl yürütme yeteneğini amaçlayan temel matematik kavramları ve bunlar arasındaki ilişkileri anlamak, sayısal problemleri çözümleyebilmek gibi davranışlar ölçülecektir. Bu bölümdeki soru türleri aritmetik, cebir, geometriden branşı ne olursa olsun lisans mezunlarının bilmesi beklenen konulardan seçilmiştir. Bu nedenle uzman bir kadroyla titiz bir çalışma sonucu hazırlanan kaynak niteliğindeki bu kitap, adayların unutmuş oldukları konulan hatırlatmak açısından çok sayıda özgün soruları kapsamaktadır.

ALES Soru Bankası kitabının hazırlanmasında büyük özen gösterilmesine karşın, teknik ve diğer nedenlerden kaynaklanan hatalar için, saygıdeğer okuyuculardan gelecek çok değerli eleştiri ve katkıların bundan sonraki baskılarda kitabın daha mükemmel olmasına olanak sağlayacağı inancındayım.

Kitabın dizgi ve mizanpajını yapan Cihan Dimen ve Seyfettin Genc'e en içten teşekkürlerimi sunarım. Kitabın basım ve yayınını gerçekleştiren Alfa Yayınevi'nin yöneticilerine teşekkür ederim. Tüm ALES adaylarına başarılar diler ve sevgilerimi sunarım.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Nisan-2012
Baskı Sayısı 2. Baskı
Sayfa Sayısı 584
Ölçü 19,5x27 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kolektif Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >