Aktif Arapça

Aktif Arapça

Yorum Ekle

%27

19,71 TL 27,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Genel Konular
Yayınevi Engin Yayınevi
Yazar Mehmet Hakkı Suçin
Barkod 9789753202930
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Aktif Arapça

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-CoQ-rafyo Faküllesi Arap Dili ve Edebiyatından mezun oldu (1993). Kuveyt Ankara Büyükelçiliğinde çevirmenlik yaptı (t 993-1998). Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Ana-bilim Dalında okutman olarak başladı (1998). Gazi Üniversitesinde yüksek lisans (1998) ve doktora eğitimini tamamladı (2004). University of Manchester, The Centrefbr Translation and Intercultural Studies (CTIS)´damisafirakademisyenolarakçalıştı (2006). Hâlen Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Elinizdeki kitap otuz dersten oluşmaktadır. Her derste çeşitli bağlamlardo kullanılan diyaloglar, bir senaryo mantığı çerçevesinde gelişmektedir. Tüm diyalogların, Türkçe alfabenin yanısıraTürkçede olmayan bazı Arapça sesleri simgeleyen karakterlerle okunuşları verilmiştir.

Her derste ayrıca belli gramer konuları bulunmaktadır. Bu bölümde Arapçanın işlevsel grameri, oldukça basit ve geleneksel gramer sunumunun kalıplarını aşmayı zorlayan bir yöntemle verilmiştir.

Ayrıca her dersin sonunda dersteki diyaloglara hakim olanyapılarabenzeralıştırmalorayerverilmiştir. Bunu, kültür içerikli bir okuma metni izlemektedir.

Dil Arapça
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mayıs-2013
Baskı Sayısı 2. Baskı
Sayfa Sayısı 400
Ölçü 12,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Mehmet Hakkı Suçin Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın