• Ana Sayfa
  • Akademik
  • Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES Sayısal

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES Sayısal

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES Sayısal

Yorum Ekle

30,00 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Fazıl Yılmaz
Barkod 9786055412098
- +
Baskısı yok

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES Sayısal

  • Konu Anlatımları
  • Çözümlü Konu Testleri
  • Cevaplı Konu Testleri
  • Deneme Sınavları
  • Çıkmış Sorular ve Çözümleri

Bu kitap ALES in Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testlerinde adaylara yöneltilen soruların kapsamı ve içeriği göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Sayısal bölümde; adayların bilmeleri gereken temel aritmetik, cebir ve geometri konularında verilen sayısal malzemeyi kavrama, kullanma ve veriler arasındaki mantıksal ilişkileri anlamaya yönelik sorular yer almaktadır.

Kitapta; siz adayların bazı kavramları unutmuş olabileceği düşünülerek ve özellikle sözel bölümden mezun olanlarınız göz önüne alınarak konu anlatımlarına, çözümlü örneklere ve çözümlü testlere genişçe yer verilmiştir. Ayrıca kitabın 18 inci ve 19 uncu bölümlerindeki grafik ve mantıksal akıl yürütme sorularını çözerken de önceki bölümlerde yer alan konu anlatımlarından yararlanabileceksiniz.

Kitapta yer alan konulardaki temel bilgilerde fazla eksiği olmayan adaylar, önce her konunun sonunda yer alan testleri, kitabın sonuna doğru yer verilen deneme sınavlarını çözüp cevapları karşılaştırarak durumlarını kontrol edebilirler. Bu adaylar ihtiyaç duydukları takdirde ilgili konuya dönüp konu anlatımlarını ve çözümlü örnekleri inceliye bilirler. Böylece bu kitaptan, çok zaman harcamadan yararlanmış olacaklardır. Kitapta yer alan konulardaki temel bilgilerde eksikleri olan adaylara ise önce ilgili konunun anlatım kısmını ve çözümlü örnekleri incelemelerini öneriyorum.
Verdiğim bilgilerin ve bu kitabın yararlı olmasını umuyor ve tüm ALES adaylarına sınavlarında başarılar diliyorum.

Kitabın hazırlanışı sırasında benden yardımlarını esirgemeyen eşim Vasfiye Yılmaz, kızlarım Arzu Yılmaz ve Ebru -Yılmaz- Başçavuşoğlu'na; kitabı yayınlayan Adalet Yayınevi sahibi Hakan Karaaslan, Genel Koordinatör Tevfik Sarısoy, sayfa tasarımı için Hülya Çam ve kapak tasarımı için İlknur Özkal'a ve yayınevinin diğer çalışanlarına teşekkür ederim.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Mayıs-2011
Baskı Sayısı 3. Baskı
Sayfa Sayısı 592
Ölçü 19x27 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Fazıl Yılmaz Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >