Açıklamalı ve İçtihatlı Kat Mülkiyeti Kanunu

Açıklamalı ve İçtihatlı Kat Mülkiyeti Kanunu

Yorum Ekle

120,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Ali Haydar Karahacıoğlu
Barkod 9786055473471
- +
Baskısı yok

Açıklamalı ve İçtihatlı Kat Mülkiyeti Kanunu

Kat Mülkiyeti Kanunu kitabımı ilk defa 1981 yılında yayınlamıştım. Bundan sonra ülkemizde ekonomik ve sosyal gelişmeler sonucu 2814 sayılı yasa ile kanunda değişiklik yapılmış, yeni Yargıtay kararları oluşmuştur. Daha sonra kitap genişletilerek yeniden basılmıştır. Kitaba değişiklikler alınmış, açıklamalar yapılmıştır.

Kitap sistematik bir şekilde düzenlenmiş, kitabın başına kanunun metni koyulmuş, maddelerin kolayca bulunması sağlanmıştır. Hükümet gerekçesi de kitaba alınmıştır.

Ayrıca 5711 sayılı Yasa ile önemli değişiklikler yapılmış; yasaya 9 uncu bölüm olarak toplu yapılara ilişkin özel hükümler getirilmiştir. Bu değişiklikler kitaba ilave edilmiştir. Maddelerin açıklaması yapılmış, ayrıca 24. 6. 2009 gün ve 5912 nolu kanunla tekrar değişiklik yoluna gidilmiştir. Hukuk genel kurulu kararları öne alınmış, daha sonra Yargıtay kararları özet başlıklarla gösterilmiş, ilgililerin aradıkları konuları içeren kararları kolayca bulmaları sağlanmıştır. Kitabımızın eksiksiz olduğunu iddia etmiyoruz. Kitabımız, hukukçulara ve kat maliklerine yararlı olursa mutlu oluruz.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri TÜRKİYE
Sayfa Sayısı 1436
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ali Haydar Karahacıoğlu Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >