Açıklamalı-Örnekli Kentsel Dönüşüm Uygulaması

Açıklamalı-Örnekli Kentsel Dönüşüm Uygulaması

Yorum Ekle

%25

20,84 TL 27,78 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Cross Basım ve Yayıncılık
Yazar Hasan Özkan
Ceren Kubilay
Papa Georgiou
Barkod 9786056519048
- +
Baskısı yok

Açıklamalı-Örnekli Kentsel Dönüşüm Uygulaması

Ülkemizde afet riski altındaki riskli yapıların çokluğu ve doğal afetlerin oluşması ve ağır hasarlar doğurması karşısında 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Yasa, 16.05.2012 gününde kabul edilmiş ve halen yürürlükte bulunmaktadır. Bu yasaya uygun olarak uygulama yönetmeliği de Bakanlar Kurulunda görüşülerek 15 Aralık 2012 günlü 28498 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak uygulamaya konulmuştur.

Sözü edilen yasa ve yönetmeliklerdeki kentsel dönüşüm uygulaması işbu yapıt da soru ve cevaplar biçiminde inceleme konusu yapılmış, ayrıca anlatımlarla ilgili örnekler, mevzuat da gösterilmiştir.

Afet riski altındaki alanlardaki yapıların risk tespitleri, yıkılması, yenisinin yapılması, bina ve arsa sahiplerinin hak ve sorumlulukları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyük Şehir ve İlçe Belediyelerinin riskli bina tespitinde yapacakları işlemler ayrı ayrı soru ve cevap olarak anlatılmıştır.

Riskli binadaki bağımsız bölüm maliklerinin durumları, alacağı kararlar, yıkım ve yeniden inşa işlemleri 6306 sayılı yasa ve yönetmeliklerde belirtilen hakları ve yükümlülükleri de anlaşılır biçimde inceleme yapılmasına özen gösterilmiştir. Riskli yapı, rezerv yapı alanları, riskli alan tespiti, kat maliklerinin alacağı kararlar, riskli yapı maliklerinin binayı yıkma süreleri, riskli yapı tespit raporları, bu raporlara itiraz, Tapu Müdürlüğünce yapılacak kayıt ve tebligatlar ayrı ayrı belirtilmiştir.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Kasım-2014
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 497
Ölçü 13,5x20,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Hasan Özkan Kitapları

Ceren Kubilay Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın