+40 Derece Edepsiz Sayıklamalar

+40 Derece Edepsiz Sayıklamalar

Yorum Ekle

%35

9,03 TL 13,89 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Roman
Yayınevi İkinci Adam Yayınları
Yazar Zafer Kılıç
Barkod 9786051288024
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

+40 Derece Edepsiz Sayıklamalar

İnsanın insanla, insanın doğayla, bireyin kendisiyle olan ilişkileri edebiyat dünyasında çok kere konu edilmişse de, çok azı klasik edebi anlatım yönteminin dışına çıkabilmiştir.

Yazar: aşk acısından aşk kavramına, cinsellikten vicdana, içgüdülerden bilince; bireyin ve toplumun duygusal, cinsel, felsefi, ekonomik, politik ilişkilerini sıra dışı bir dille estetize ederek sert, kışkırtıcı, mizahi bir yöntemle ele alıyor, toplumda idealize edilene yapısal eleştirel, duygusal ve sorgulayıcı yaklaşıyor. Kitap, okuru derinden sarsacak, onu ait olduğuna inandığı doğasına karşı yabancılaştıracak cesur bir iddiayla, klasik şiir ve aforizma kitaplarından ayrılıp norm toplumuna okkalı bir medyan okuyor. Kitabı farklı kılan diğer bir unsursa, 97 şiir ve aforizmanın neredeyse tamamına alt metin çalışması yapılmış olması.

Kitabı dört bölüme ayıran yazar; Yaşasın Platonik Aşkların Onurlu Mücadelesi isimli bölümde 38, Kendi Kendine Gaz Veren Adam'da 26, Çok Safsın, Keşke Sevişsen'de 23, Başlığa Gerek Yok, Konuyu Biliyorsun Tanrım, Amin… başlıklı bölümde ise 10 olmak üzere, 126 sayfalık kitapta, toplamda 97 şiir ve aforizmaya yer vermiş.

+40 Derece Edepsiz Sayıklamalar; az ve öz sözle etkili şeyler anlatacak, üzerinizde duygu ve beyin fırtınaları estirecek bir cümle mühendisliği çalışması.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Haziran-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 128
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Zafer Kılıç Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >