2014 KPSS Genel Kültür Sen Sor Ben Söyleyeyim

2014 KPSS Genel Kültür Sen Sor Ben Söyleyeyim

Yorum Ekle

%25

13,82 TL 18,43 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sınavlara Hazırlık Kitapları > KPSS Kitapları
Yayınevi İhtiyaç Yayıncılık
Yazar Kolektif
Barkod 9786051303345
- +
Baskısı yok

2014 KPSS Genel Kültür Sen Sor Ben Söyleyeyim

Değerli adaylar,

Tarih, coğrafya ve vatandaşlık bilgisi, yaşadığımız alanı ve dünyayı dünü ve bugünüyle anlamamızı ve anlamlandırmamızı sağlayan birer içeriğe sahip olmalarından kaynaklı önemli disiplinlerdir. Çünkü mekânsal algılarımız, yaşadığımız alanın konum özellikleri, dünü bugünü ve hayata geçirilmiş kurallarıyla doğrudan ilgilidir. 21. yüzyıl Türk insanının siyasal, ekonomik, kültürel ve ekolojik gelişmeleri anlayabilmesi; tarihsel süreçte dün ve bugün arasında organik bağları kurabilmesi; kurum ve kurallarıyla, günümüz dünyasının yol haritasını çizebilmesi ve bütün bunlar ile etkileşimin ortaya çıkardığı sonuçları görebilmesi, sözü edilen disiplinlere doğru yaklaşımla mümkündür.

Dolayısıyla elinizdeki eser, yalnızca KPSSde çıkacak çoktan seçmeli soruların çözümünde size yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda bu temel disiplinlerin mantığını kavratmak gibi bir misyonu da üstlenecektir. Bütün bunları göz önüne alarak tarih, coğrafya ve vatandaşlık bilgisi disiplinlerinin kazanımlarına yönelik temel kavram ve bilgilerin sade, anlaşılır, açıklayıcı soru ve cevaplar ile ölçüldüğü bir yayın hazırladık.

Bu yayında tarih, coğrafya ve vatandaşlık bilgisi disiplinlerine ait KPSS kapsamındaki öğrenme alanlarında öğrenilmiş bilgileri pekiştirmek ve onların kalıcılığını sağlamak temel amacımız olmuştur. Elinizdeki eser ile başarının en üst basamağına tırmanma hedefinize ulaşacağınızdan eminiz.

Başarılar...

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi 2014
Sayfa Sayısı 696
Ölçü 14x21 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kolektif Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın