• Ana Sayfa
  • Akademik
  • 2006 - 2007 - 2008 İçtihatları ile Ceza Muhakemesi Kanunu ve CGİK

2006 - 2007 - 2008 İçtihatları ile Ceza Muhakemesi Kanunu ve CGİK

2006 - 2007 - 2008 İçtihatları ile Ceza Muhakemesi Kanunu ve CGİK

Yorum Ekle

97,22 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Çetin Akkaya
Kerim Tosun
Barkod 9786054144297
- +
Baskısı yok

2006 - 2007 - 2008 İçtihatları ile Ceza Muhakemesi Kanunu ve CGİK

Kitabımızın ilk baskısını TCK-CMK ve CGİK bir arada olmak üzere Yargıtay Tetkik Hakimi Mustafa Artuç ile birlikte gerçekleştirmiştik. Bundan bir süre önce adı geçen yazar ile birlikte İçtihatlı TCK'yı çıkararak uygulamacının yararlanmasına sunduk. 1 Haziran 2005 tarihinde Yeni Ceza Adalet Sisteminin yürürlüğe girmesinden sonra bu konuda Yargıtay da çok fazla karar çıktığından kitabın ikinci baskısında üç kanunu bir arada tutamadık. Bu nedenle CMK ve CGİK, TCK dan ayrı olarak kitaplaştırıldı. Aynı zamanda birinci baskıdaki yazar arkadaşımız Mustafa Artuç da işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu baskıda yerini Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kerim Tosun'a bıraktı. Elinizdeki kitapta yaklaşık 50 bine yakın karar taranmış ve 6 bin civarında içtihada yer verilmiştir. Mümkün olduğu oranda içtihatlar özetlenmiş, madde madde ayrılmış ve uygulamacının yararlanmasına sunulmuştur.

Kitapta asıl emeği geçenler Yargıtay daki Daire Başkanları, Yargıtay Üyeleri, Yargıtay Tetkik Hakimleri ve Yargıtay Cumhuriyet Savcıları ile Yargıtay daki kalem personelidir. Hepsine buradan ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Kitabın yazımında emeği geçen Yargıtay Tetkik Hakimi Mustafa Artuç ve Mine Arısoy ile kitabın yapılma düşüncesi ortaya çıkmasından itibaren her aşamasında yazımını gerçekleştiren Aşkın Sarıaydın ile her zaman bizi destekleyen Adalet Yayınevi sahibi Hakan Karaaslan'a ve Genel Koordinatör Tevfik Sarısoy'a teşekkür ediyor ve uygulamacılara faydalı olmasını diliyoruz.

Kerim Tosun - Çetin Akkaya

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri Ankara
Sayfa Sayısı 1308
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Çetin Akkaya Kitapları

Kerim Tosun Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >