1984

1984

Yorum Ekle

%15

34,00 TL 40,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Roman
Yayınevi Lis Basın Yayın
Yazar George Orwell
Çeviren Salih Agir Qoseri
Barkod 3990000027710
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

1984

George Orwell bi heza penusa xwe, bi şeweyeki disutopik cihaneke duri texminen mirov ava dike. Di afirandina ve cihane de bi ser dikeve le miroven ku di ve cihane de dijin di jiyaneke bextewer de bi ser nakevin. Lewre temama miroven ve cihane di bin desthilatdariya Partiya zordest de dijin li gor daxwaz u heviyen we tevdigerin.

Tişte ku destur je re heye tene hezkirin u itaeta ji partiye re ye. Dikarin heta ku ji wan ji partiye hez bikin, pe bawer bibin, je re bixebitin, di vi wari de azad in. Lebele ditina şaşi u kemasiyen partiye rexnekirina we ne azadi, ye dijminayi ye.

Lehenge sereke Winston ku endame partiye ji aliye tendirustiya xwe de qels e, nexweş e lebele di hişmendiya xwe de hişyar u biaqil e. Şaşiyen ku parti dike dibine. Di ve mijare de fikiren xwe di rojniviskeke de dinivise...

Wistone ku endame partiye ye lewma destura wi tuneye ji jineke hez bike rojeke pergi Juliaye te. Li hemberi hemu qedexeyan jiyaneke nepeni bi Juliaye re diji dil u mejiye xwe je re vedike u zayendiya xwe pe re diji. Le haye wan je tuneye ku çaven Biraye Mezin li ser wan.

Di bin zilim u zora desthilatdariyen totaliter u despotik de raman, evin, dirok, bi kurtayi mirovahi çawa dimeşe, di ve romane de te vegotin.

Dil Kürtçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Mayıs-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 344
Ölçü 12,5x19,5 cm
Editör Ebdelah Şexo
Çeviren Salih Agir Qoseri
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

George Orwell Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >