18. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası

18. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası

Yorum Ekle

22,22 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Çocuk Kitapları > Bilmece, Bulmaca
Yayınevi Akıl Oyunları Basın Yayın
Yazar Ferhat Çalapkulu
Barkod 9789944917117
- +
Baskısı yok

18. Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası

Sadece sınırlı sayıda basılan bu kitap, 2008 yılında Hangi ülke 18. Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonasını düzenlesin? sorulu oylamanın son aşamasında,Türkiye'nin Sırbistan'dan 12 oy fazla alarak ev sahibi ülke unvanına erişmesiyle ortaya çıkmıştır.

2009 yılının Kasım ayında Antalya'da gerçekleştirilen 18. Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonası, birçok otoritenin de belirttiği gibi şu zamana kadar yapılmış olanların en iyilerindendir. İşte bu kitap, Şampiyona'da yarışmacıların karşısına çıkmış tüm soruları içerdiği gibi, kuşe kâğıda basılan ilk 32 sayfasında katılan ülkelerin takım fotoğraflarını; Şampiyona esnasında yakalanan ilginç anları; Onsekizinci Şapka başlığıyla Şampiyona yazısını ve herhangi birine Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonası hakkında bilgi verecek sayfaları içerir.

Aslında kitap, bir hatıra kitabı olarak da düşünülebilir. Katılanların, organizatörlerin isim isim yer alması, fotoğraflarına yer verilmesi; birinci bölümden finallere kadar tüm soruların, orijinal görünümleri korunarak sayfalara aktarılması, dahası her bölüm için o bölümdeki en iyi yarışmacıların bölüm kapağının yer aldığı sayfada gösterilmesi; finallerde kimlerin karşılaştığının, kimin bir üst tura çıktığının tablolarla anlatılması ve tabii ki bütün soruların çözümlerini içeren çözüm sayfalarının yer alması.

Bütün bunlara sahip olan 18. Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonası kitabı, Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı ve akıl oyunları camiasınca unutulmaz olarak nitelenen bir şampiyonayı tekrar tekrar hatırlattığı için, güzide bir hatıra kitabıdır. Tabii ki soruları çözmek isteyenler için de, en iyilerle kendilerini karşılaştırmaları açısından, eşsiz bir kaynaktır.
12+90 yaş için uygundur.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi 2010
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 131
Ölçü 16x24 cm
Editör Ferhat Çalapkulu
Gülce Özkütük Yürekli
Serkan Yürekli
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ferhat Çalapkulu Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >