AÇLIK OYUNLARI'NIN ÖNCÜL HİKAYESİ GELİYOR

Dünya çapında büyük ilgi gören ve sinemaya da uyarlanan Açlık Oyunları serisi bu kez öncül hikayesiyle gündemde. Serinin öncül hikayesi The Ballad of Songbirds and Snakes, serinin son kitabı Alayçı Kuş'tan on yıl sonra, 19 Mayıs 2020’de satışa sunulacak. Üstelik 2,5 milyon kopyayla!

The Ballad of Songbirds and Snakes Katniss'in Açlık Oyunları'nda kardeşi Prim'in yerine gönüllü olmasından 64 yıl öncesine, 10. Açlık Oyunları'nın rekabetçi ortamına odaklanıyor. Suzanne Collins yaptığı basın açıklamasında bu kitapla "doğanın durumunu, kim olduğumuzu ve hayatta kalmak için neleri elzem gördüğümüzü keşfetmek" istediğini belirtti. "Savaştan on yıl sonra, genellikle Karanlık Günler olarak adlandırılan yeniden yapılanma döneminde, zemin karakterlerin bu sorularla uğraşmaları ve insanlığa bakışlarını tanımlamaları için son derece verimli."

Serinin bu öncül hikayesini merakla bekleyen okurların zihnindeki asıl soru ise Ateşi Yakalamak'ta Katniss'in müttefiklerinden biri olan Mags'in gençliğine şahit olup olmayacakları.

Kaynak: Bustle


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın