İTEF 2022 – Aşktan Edebiyat

İTEF 2022 – Aşktan Edebiyat

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali

 

14. İTEF – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, insanın; insana, topluma, doğaya, bitkiye, hayvana veya memlekete duyduğu aşkı, kısacası aşkın her türlü halini betimleyen edebiyatın bu yönünden yola çıkarak  ''Aşktan Edebiyat'' temasıyla,  6-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. İki yılın ardından İTEF yeniden ekranlardan sokaklara taşınıyor. İtalya Büyükelçiliği’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan İTEF 2022 açılış törenine Venedik Sarayı ev sahipliği yapacak.

 

Festival kapsamında 37 etkinlik ile 13 farklı ülkeden; yazar, çizer, yayıncılık profesyoneli İstanbul’da edebiyatseverler ile buluşacak.

 

14. İTEF - İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla ve Beyoğlu Kültür Yolu etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek. Festival Beyoğlu’ndaki Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi olup, Kalyon Kültür Merkezi ve İtalyan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan yazar söyleşileri ve atölyeler de edebiyatseverleri bekliyor. İTEF 2022 yazarları Fatih İlçe Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle okullarda genç okurlarla bir araya gelecek.

 

İTEF sahnesinde Norveçli yazarlar Dag Solstad ve Per Petterson, Güney Koreli yazar Sun Mi Hwang, Kanadalı yazar Aminder Dhaliwal, Amerikalı yazar Rory Power ve Avusturyalı yazar Marko Diniç ağırlanacak.

İtalyan yazarlar Giulio Cavalli ve Luigi Ballerini, İtalyan Kültür Merkezi’nin katkılarıyla festivalde yer alacak.

 

Uluslararası yazarların yanı sıra Türk edebiyatının yeni seslerinden Fatma Nur Kaptanoğlu, Firdevs Ev, Kalben ve Selim Bektaş İTEF’te okurlarıyla bir araya gelecek.

 

İTEF - 2022 Fellowship Programı - Profesyonel Buluşmalar ile çeşitli uluslararası çeviri fonları, ajans ve yayınevlerinden yayıncılık profesyonelleri 6 - 7 Haziran tarihlerinde İstanbul'da buluşuyor. Fellowship programı kapsamında İstanbul’u ziyaret eden konuklar Türk yayıncılar ile bir araya gelerek kendi ülkelerindeki yayıncılık dinamiklerini anlatacaklar. 

 

İTEF 2022 yazarlarına sahnede Ayça Çakmak, Ayfer Tunç, Bade Baran, Banu Gürsaler Syvertsen, Berkan M. Şimşek, Emir Çubukçu, Mehmet Erkurt, Mehmet Berk Yaltırık, Nermin Mollaoğlu, Seçil Epik, Serda Kranda Kapucuoğlu ve Sibel Oral eşlik edecek.

 

Değerli çevirmenler Banu Gürsaler Syvertsen, Göksel Türközü ve Mine Ünsal’ın katkılarıyla tüm İTEF etkinliklerinde simültane ve ardıl çeviri sağlanacak.

 

 


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın