Alejandro Jodorowsky’nin yayınlanmayan “Dune”undan özel bir koleksiyon

 

Jodorowsky'nin 'Dune'u beyazperdeye uyarlamak için hazırladığı Jodorowsky's Dune adlı kitabı 22 Kasım’da açık artırmaya çıkıyor. Kitapta, filmde çekilmek istenen sahnelerin ve karakterlerin detaylı tasarımları yer alıyor.

Özel koleksiyon Dune kitabı bu ayın sonlarında Christie's müzayede evinde açık artırmaya çıkacak. Eser, filmin stüdyodaki hazırlık aşamalarından beyazperdeye uzanan sürecini merak edenler için başyapıt niteliğinde. Filmin dekorlarının, kostümlerinin ve karakterlerin hikâye örgülerinin detaylı tasvir ve illüstrasyonlarının yer aldığı koleksiyon Fransız çizer Jean “Moebius” Giraud tarafından tasarlandı. Yaklaşık yirmi kopyası olan koleksiyon daha önce halkın erişimine açılmadı.

Açık artırmaya çıkacak Jodorowsky's Dune kitabının dünyadaki yaklaşık yirmi kopyadan biri olduğu iddia ediliyor. Kitabın 25 bin ila 35 bin euro arasında bir fiyata satılacağı tahminler arasında.

Jodorowsky'nin Dune Filminde Salvador Dali Yer Alacaktı

Yönetmen Alejandro Jodorowsky’nin iki yıl süren detaylı çalışmaları bütçe yetersizliği nedeniyle yarım kalmıştı. Bütçe planlamasının kontrolden çıkmasının en büyük nedeni de İmparator rolünde oynayacak Salvador Dalí’nin 100.000 dolar talep ederek “en çok kazanan aktör” unvanıyla tarihe geçmek istemesiydi.

 


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın