• Ana Sayfa
  • Blog
  • Haberler
  • İngiltere'de Çıktığı Yıl İçinde Bir Milyon Kopya Satarak Rekor Kıran Tek Kitap Türkçede: “Perşembe Günü Cinayet Kulübü”

İngiltere'de çıktığı yıl içinde bir milyon kopya satarak rekor kıran tek kitap Türkçede: “Perşembe Günü Cinayet Kulübü”

İngiltere'de çıktığı yıl içinde bir milyon kopya satarak rekor kıran tek kitap Türkçede: “Perşembe Günü Cinayet Kulübü”

 

Huzurlu bir emekli köyünde yaşayan yetmişli yaşlardaki dört arkadaşın haftada bir perşembe günleri toplanıp yaptıkları bir etkinlik vardır: Zihin jimnastiğiyle daha önce çözülememiş cinayetleri çözmek.  

Peki, bu dört sıradışı arkadaş kendilerini hemen yanı başlarında işlenen vahşi bir cinayet vakasının ortasında bulunca ne yapacaklar? Elizabeth, Joyce, İbrahim ve Ron seksenlerine merdiven dayamış olabilir ama hâlâ pek çok numaraları var. Bu aykırı ama harika çete çok geç olmadan katili yakalayabilecek mi?

Mizah dozu yüksek bir polisiye olan Perşembe Günü Cinayet Kulübü, Richard Osman’ın ilk romanı olmasına karşın yayımlandığı yıl İngiltere’de bir milyonun üzerinde satarak rekor kıran ilk kitap oldu, The Sunday Times’ın çoksatanlar listesinde 40 hafta boyunca 1 numarada kaldı, pek çok dile çevrildi. 16 Eylül 2021'de çıkan serinin ikinci kitabı İki Kez Ölen Adam da çıkar çıkmaz İngiltere'de çoksatanlar listesinin ilk sırasına yerleşti.

Richard Osman’ın son derece başarılı ilk romanı, benzerine ender rastlanan türden bir kitap.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın