Dolaptaki Canavar’ın bu ayki teması: Küçük filozoflara büyük cevapla

 

Çocuklar küçük yaşlardan itibaren soru sormaya başlarlar; sordukça sorgular, cevap buldukça daha da meraklanırlar. Kimbilir, belki de hepsi küçük birer filozof olarak doğar... Hayatın anlamını henüz hiçbirimiz çözmüş değiliz ama çocuklar için hazırlanan felsefe kitapları bize aradığımız soruların cevaplarını en basit hâliyle verebilir.

 

Çıtır Çıtır Felsefe Dizisi, Brigitte Labbé

Kavramlar, sorunlar üzerine kafa yormanın önemini ve yöntemini ortaya koyan; doğru düşünebilmenin yollarını hayatın içinden birçok küçük örnekle tartışmaya özendiren bu felsefe dizisi büyüklerin de hayatını kolaylaştırmaya aday!

Profesör Kant’ın En Çılgın Günü, Jean Paul Mongin

İşte karşınızda Küçük Filozoflar dizisinin ilk kitabı! Ne yapmalıyım? Ne ümit edebilirim? Königsberg Üniversitesi’nin kılı kırk yaran profesörü Immanuel Kant, bir yandan hayatının en çılgın gününü yaşarken, bir yandan da bu tür soruların cevabını arıyor.

Carl ve Yaşamın Anlamı, Deborah Freedman

“Niçin bunu yapıyorsun?” Solucan Carl, bir tarla faresinin bu basit sorusuyla kendini bir maceranın içinde buluyor. Neyse ki sonunda hepimizin özüne ışık tutan şu gerçeği öğreniyor: Minicik bile olsa, her canlı varlığıyla dünyaya değer katar!

Ah Nerelere Gideceksin Bir Bilsen!, Dr. Seuss

Hayatın hepimiz için hazırladığı maceralara farklı bir pencereden bakan bu kitapta Dr. Seuss bizi yaşamın hem keyifli ve başarılı anlarında hem de başarısız ve zorlu dönemlerinde heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın