Dolaptaki Canavar : Kim korkar hain korkudan!

 

Korku hepimizin içinde yaşayan bir duygu. Bazen karanlıktan korkuyoruz, bazen sevdiklerimizi kaybetmekten; bazen uçağa binmekten, bazen de havlayan bir köpekten... Ama aslında hiçbir korku bizden güçlü değil; önemli olan korkularımızın üstüne gitmek, üstesinden gelmenin bir yolunu bulmak. Ve galiba çocuklar her zaman olduğu gibi bu konuda da bizden daha cesur.

Karanlık, Lemony Snicket

Karanlık bazen hepimizi korkutabilir. Laszlo, bodrumda yaşayan karanlıktan korkuyor. Bir gece karanlık onu odasında ziyaret ediyor, Laszlo da bodruma iniyor... Bu Laszlo’nun karanlıktan korkmamaya başlamasının öyküsü. Sadece çocuklar değil, karanlıktan korktuğunu itiraf edebilen yetişkinler de okumalı.

Arkadaşım Korku, Francesca Sanna

Korkularımızı paylaşmaya cesaret edebilirsek, dünyada hiçbir yer gözümüze yabancı ve korkunç görünmez... Arkadaşım Korku okula yeni başlayan, yeni bir şehre taşınan, hayatında başka bir döneme geçen bütün çocuklara umut aşılamak amacını taşıyor olabilir ama asıl ilhamı büyüklere verdiği bir gerçek.

Korkunun Üstesinden Gelen Çocuk, Sarah Boyd

 Korkularını yönetmeyi öğrenemeyen çocuklar, gerçekte kim olduklarını ve hayattaki asıl arzularını gizleyip kabuklarına çekilerek büyürler. Sarah Boyd, Korkunun Üstesinden Gelen Çocuk’ta psikoloji bilimini temel alarak cesaret kavramını ve korkunun üstesinden gelmeyi öğretiyor.

Korkunçtan Kim Korkar?, Benas Berantas

 Kuzgun Neşeli ile Sincap Şakacı, turuncu bir topun peşinde... Kahramanlarımız oynadıkları topu gecenin karanlığında pencereden kaçırınca, Korkunç adını verdikleri canavarın onu aldığına inanıyorlar. Topu geri istiyorlarsa korkularıyla yüzleşmeleri gerekecek... “Bir şeyden korktuğumuzda ne yaparız?” sorusunun cevabı bu sayfalarda gizli.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın