• Ana Sayfa
  • Blog
  • Haberler
  • Virginia Woolf'un, Edebiyat Dünyasının “En İyi” Ve “En Kötü” Yazarlarını Açıkladığı Kitabı 21,000 Sterline Satıldı!

Virginia Woolf’un, edebiyat dünyasının “en iyi” ve “en kötü” yazarlarını açıkladığı kitabı 21,000 sterline satıldı!

Woolf ’un yaşadığı dönemin edebiyat dünyasına dair pek çok itiraf ve anekdotu gizli bir hazine gibi saklayan Really and Truly: A Book of Literary Confessions, içeriği gibi iddialı bir bedel üzerinden satıldı.

Kitabı açık arttırmaya katılanlar için benzersiz kılan özelliklerden biri de içinde bir “anket” kısmının bulunması: Pek çok ünlü yazarın “Sizce en iyi ve en kötü yazarlar kimlerdir?” sorusunu yanıtladığı oldukça sansasyonel bir soru-cevap listesi… Kitabın böylesi bir fiyata çıkmasını beklemediklerini belirten müzayede yöneticileri, bu eserin gözü kara bir koleksiyoncu tarafından internet üzerinden satın alındığını da ekledi.

Kitapta Virginia Woolf ve Margaret Kennedy gibi isimlerin kendi el yazıları ile birtakım sorulara cevap verdiği bölümler yer alıyor. “Düzyazı türünün en iyi temsilcisi kim?”, “ Yaşayan en kötü oyun yazarı kim?” gibi otuz dokuz sorunun yer aldığı kitap, edebiyat dünyasının görünmeyen yüzüne ışık tutuyor. Woolf, kendisine ayrılmış bölümlerden birinde ne şahsının ne de diğer yazar ve şairlerin 25 yıl sonra kimse tarafından okunmayacağını düşündüğünü belirtmiş. “Gereksizce Abartılmış İsimler” listesindeyse D. H. Lawrence ve James Joyce isimleri dikkat çekiyor.

 


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın