HARRY POTTER DİZİ Mİ OLUYOR?

Fantastik macera türünün en iyi örneklerinden olan Harry Potter serisi, başta kitapları ve başarılı film uyarlaması ile tüm dünyada büyük ses getirmiş bir klasik. Usta yazar J. K. Rowling’in kaleminden çıkan 7 kitap, 8 bölüm olarak sinemaya uyarlandı. Harry Potter’ın bir dizi projesi ile yeniden hayranlarıyla buluşturulması gündeme geldi.

Uzun süredir yapımcıların ajandasında olan bu proje yeniden merak konusu oldu. Peki, serinin diziye uyarlanması gerçekten mümkün mü? Bu uyarlama beklentileri karşılayarak hayranlarını hayal kırıklığına uğratmadan başarılı olabilir mi? Tüm bu sorular şu an için cevapsız.

Serinin diziye uyarlanacağı haberi önce kulislerde konuşulmaya başlandı, arından basına ve hayranlara kadar ulaştı. J.K. Rowling’in kaleminden çıkan kitapların sinema uyarlamaları olağandışı bir başarı getirdi. Edebiyat ve sinema dünyasında “kült” seriler listesinde yerini aldı. Dile kolay olsa gerek, 10 yıllık bir serüven… Fakat karakterler büyümüş, “zamanın-ruhu” değişmişken bir dizi uyarlaması ile aynı başarıyı yakalamayı ummak ne kadar mümkün?

Edebiyat ve sinema otoritelerinden alınan duyumlara göre, Harry Potter serisinin dizi projesi olarak karşımıza çıkması bu kez oldukça muhtemel. Hatta Warner Bross’a bağlı olan HBO Max, serinin haklarını alarak dizi uyarlaması ve senaryo kurgusunun güncellenmesi üzerine çalışma yürüttükten kısa bir süre sonra çekimlere başlayacaklarını duyuruldu.

Peki, dizi ne zaman “potterhead”ler ile buluşacak?

Son duyumlara göre Warner Bross şirketi şu an senaristlerle ciddi toplantılar düzenliyor ve kast üzerinde çalışıyor. Projenin görüşme ve tasarım süreçleri tamamlanır tamamlanmaz dizinin çekimleri başlayacak. Üstelik karantina koşullarının çekimlere engel olmaması adına da her türlü önlemin alınacağı kapsamlı bir set planlaması sürdürülüyor. Yayım tarihi ise ne yazık ki çekimlerin tamamlanmasının hemen ardından resmî olarak duyurulacak.

 

 

 

 

 


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın