ŞEHİR TİYATROLARINDAN ÖZEL TİYATROLARA DESTEK

Pandemi nedeniyle izleyicisiyle buluşamayan ve zorluklar yaşayan özel tiyatrolara, şehir tiyatroları destek oluyor. “Sezon Minimal” adını verdiği yeni gösterim döneminde 16 yeni oyunla prömiyer yapmaya hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sahnelerini özel tiyatrolara destek kapsamında 50 özel tiyatronun 50 oyunuyla birlikte açıyor.

Sosyal medyada büyük ilgi gördü

İBB Sözcüsü Murat Ongun, haberi Twitter hesabındab şu ifadelerle paylaştı:

“Pandemi sürecinde perdelerini açamayan özel tiyatrolara destek oluyoruz. Şehir Tiyatroları sahnelerimizi birbirinden değerli sanatçılarla paylaşarak 50 özel tiyatronun 50 oyunuyla birlikte açıyoruz.”

Bu desteği çok anlamlı bulan Asmalı Sahne ve Kumbaracı50 gibi özel tiyatro toplulukları şehir tiyatrolarına teşekkür etti. Ayrıca bu durum sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Nedim Saban 
Sanatçılar da destek verdi

Kendisi de bir özel tiyatronun (Tiyatro Kare) kurucusu olan Nedim Saban, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sadece sanat dünyasının kenetlendiği bir dayanışma değil, seyirciye de çeşitlilik imkanı içinde geniş seçim yapmayı sağlayan bir etkinlik. Özel tiyatroları çok daha uygun fiyatlarla her semtte izleme imkanı sağlıyor. Örnek alınmalı, geliştirilmeli.”

Berna Laçin 

Tiyatrocu Berna Laçin’in ise mesajı şöyleydi:

“Yetiştiğim kurum Şehir Tiyatroları güzel bir hareket başlattı. Çok yetersiz, ama güzel. Ben de varım elbette bu oyunlarda. Ama bu desteğin artması, daha çok sahne alabilmemiz ve sadece Ekim ile kısıtlı olmaması ayrıca Devlet Tiyatroları'nın da katılması gerekir.”


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın