İTEF'İN İTALYA OTURUMU, FERZAN ÖZPETEK İLE BU AKŞAM BAŞLIYOR!

İtalya denince aklınıza neler geliyor? Roma mı, Floransa mı, Venedik mi? De Sica, Fellini ya da Bertolucci mi? Yoksa Dante, Calvino ya da Pavese mi?

Peki ya çağdaş İtalyan edebiyatı hakkında neler biliyor, yaşayan İtalyan yazarları ne kadar tanıyorsunuz?

İTEF-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, tüm bu sorulara yanıt bulmak ve İtalyan edebiyatını daha yakından tanımak isteyen okurları, 24-28 Ağustos tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilecek "İtalya Özel" programına davet ediyor.Ferzan Özpetek ile başlayacak festivalin diğer konukları Mario Mazzanti, Alessia Gazzola, Fioly Bocca, Ilaria Tuti ve Fiammetta Biancatelli olacak. Buluşmalar, alanında uzman çevirmen, edebiyat ajanı ve yazarların moderatörlüğünde gerçekleşecek. Bir hafta boyunca sürecek çevrimiçi etkinliklerde okurlara yeni yazarlar keşfedip çağdaş İtalyan edebiyatını farklı açılardan ele alma imkânı tanınacak. Etkinliklerin tamamı çevirmen Nur Öztürk'ün simultane çeviri desteğiyle izleyicilerle buluşacak.

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi iş birliği ile gerçekleşen İTEF-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali-İtalya Özel programı, hem Zoom uygulaması hem de İTEF sosyal medya hesapları üzerinden ücretsiz olarak takip edilebilecek. Etkinliklerin görüntülenebildiği ve festival programının edinilebileceği adresler ise şöyle: 

www.itef.com.tr/

facebook.com/itef2020ekranda/

instagram.com/itef_istanbul/

youtube.com/channel/UCoQPEvRRxBsL_2piinsZe4Q


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın